Vienišumas. Blogai?

IMG_0387

Praėjusį rudenį laida “VIP” kalbino Marijoną Mikutavičių.

Kai reikėjo jį pristatyti, krizeno visi, nes iš tiesų jo niekam pristatinėti nereikia ir visi apie Marijoną viską žino. Tiksliau viską, kas pateikiama viešumoje, kas visiems sukasi ant liežuvio.
O tas sukimasis ant liežuvio tėra banalybės, keliančios didžiausią šurmulį.

Taigi va viena iš banalybių – svajonių jaunikis.

Kodėl jei žmogus žinomesnis nei vidutinybė, jei jis veikia įdomiau nei dauguma, jo knebinėjimas teikia pasitenkinimo kitiems? Ir kas – nuoširdaus ar kandaus – pakišama po knebinėjimu?

Marijonas išsisuko tiesiog puikiai. Vienišumas neretai nė kiek nekliudo su juo gyvenančiam žmogui. Tačiau kitiems – tarsi rakštis. Juk neabejojama, kad būti po du yra norma, o po vieną –  nesusipratimas.

red lon

Kodėl?
Dar seniau susitikę su Juozu Statkevičiumi irgi plepėjome apie tą patį. Vienam būti – ir lengva, ir sunku. Bet netikėtai Juozui nusprūdo – gerai, kad esu vienas, niekas nesikankina kai kankinuosi pats.

Tačiau žvelgiant giliau, kankinasi juk visi! Ar esi vienas, ar poroje, jokio skirtumo. Visi kartais būna laimingi, kartais – nusivylę. Visi kartais nori būti apsupti minios, kartais – užsiverti net nuo ištikimiausių palydovų ir nuo pasaulio.

Didžiąja prasme visi yra vienišiai, nesvarbu kaip gyvena: po vieną, po du ar po dešimt. Su savo mintimis narpliojamės patys, už savo poelgius ir pasirinkimus irgi atsakome patys, gimstame ir mirštame taip pat patys. Ir po vieną.

Greta esantis, kad ir pats artimiausias, negali pakeisti minčių srauto kito galvoje, negali jam įpūsti to, ko žmogus nesuvokia ir nejunta arba nenori.

red lonely

Tad ar tikrai vienišumas yra toks blogis?

One thought on “Vienišumas. Blogai?

  1. J February 6, 2015 / 12:31 pm

    sunku būti ne tokiam “kaip visi” – kodėl vienišas???matyt kažkas negerai su tavimi…Sunku tai nugalėti , bet aišku , kad tiesa tai -svarbu nemeluoti sau

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s