Pienas su medum forever

cropped-2012-02-21-22-01-53.jpg

Atsimenu, vaikystėje pats nepakeliamiausias buvo garstyčių trauklapių peršėjimas. Išlaikyti juos po kaklu reikėdavo tik 10 minučių. Ir tik keliskart per metus. Bet tos minutės, ypač paskutinės, prilygdavo pragariškom akimirkom.

Nei labai graužia, nei degina, sakydavo man mama, kai nesavu balsu klykdavau, aplipdyta garstyčių lapeliais nuo amžinų vaikiškų bronchitų. O šiandien irgi stebiuosi, ko ten tiek reikėdavo raudoti?

Savaitgalį ramiausiai ištvėriau krūvą vaikystės laikų kankinimo procedūrų ir tyliai sau galvojau, per gyvenimą surambėjame tiek, jog net kandieji trauklapiai ar pienas su medumi ima atrodyti juokas.

Bet jau kelias dienas krapštau pakaušį, bandydama prisiminti, kuo dar vaikystėje mane gydydavo be garstyčių, kojų kaitinimo, pieno su medumi, aviečių ir čiobrelių arbatų bei visiško viduramžių kankinimo – ugnimi iškaitintų taurių. Tiesa, pastarųjų dar nemėginau, o terliotis ryžausi tik su virtomis bulvėmis. Mama priduria, jog itin paveikus reikalas būdavęs sumaišyti miltus su medumi, o gautą košę pašildyti ir kloti kompresu ant krūtinės. Bet irgi kiek makalavimosi…

O šiandien vaistinėje (Gintarinėje, prie IKI, Kauno gatvėje) panašiai šnektelėjau su vaistininke. Dabar suprantu, kodėl kažkurios vaistinės reklamoje sako – rūpestinga kaip mama.

Į mano prašymą – gal ko nuo kosulio, ji tik mostelėjo ranka ir per porą minučių sukūrė rimtą gydymo planą. Patraukliai necheminį ir primenantį vaikystę.

Ir jame kandieji garstyčių trauklapiai tėra tik vienas iš etapų. Greta to net tris kartus per dieną ėmiau gerti stebuklingų žolinių ir aliejinių vaistų. Tiesa, vienus iš jų rūpestingoji vaistininkė pasiūlė itin atsargiai. Rusiški, ar imsit? Tikrai geri, natūralūs, tokių dabar retai ir būna.

Tai kaip gi gali neimti ko nors natūralaus? Šiais laikais? Imu ir net nesvarstau rusiški ar lietuviški. Kaip žinau, visi sykiais bėga į rusiškų vaistų turgelius. Ir pagaliau, koks skirtumas? Vaistai – ne politika, kad tik padėtų. Namie lašiukus pasidedu po nosim ir uoliai tyrinėju instrukciją.

Grudnoj eliksir. Sudėtis: saldymedžio ekstraktas ir anyžių aliejaus koncentratas. Viskas. Na dar kažkiek alkoholio, tonusui palaikyti. Ir tikrai daugiau nieko. Maisto papildo formos lašeliai, pašalinio poveikio nepastebėta. Ir kaip farmacininkai dar leidžia tokių paprastų gėrybių įvežti į rinką?

Visa kita vaistininkės pasiūlyta dalis nekelia tokios nuostabos, bet įtariu, bus irgi paveiki. Taigi veikti teks maždaug taip.

Dvi su lupenomis virtas bulves sutrinti, kaip sakė vaistininkė, į lepiošką ir su tuo daiktu ant krūtinės gulėti tol, kol atvės.

Kitą vakarą mentis teks įtrinti medumi, apklostyti polietileno maišeliais ir skaityti knygas kol neatsibos. Medaus likučius prisakė valyti tik karštu drėgnu rankšluosčiu ir tądien nekelti kojos iš namų.

Trečią dieną pašildyti varškės pakelį ir su juo išplotu ant krūtinės prigulti iki atvės, valyti irgi tik karštu rankšluosčiu, ir jokių lakstymų su reikalais.

Kas vakarą išgerti kokteilį, kuriam, anot vaistininkės, pasiduoda net šiuolaikinė tuberkuliozė.

Gerokai karštame piene išmaišyti: 0,5 šaukštelio kakavos sviesto, 0,5 šaukštelio grietinėlės sviesto, nepilną arbatinį šaukštelį medaus. Gerti pasimėgaujant. Irgi geriau prieš naktį.

Ar ne malonumas? Nueini tablečių, o gauni visą schemą puikiausių patarimų. Kad tik tas nelemtas kosulys mažėtų…

2 thoughts on “Pienas su medum forever

  1. Vidmanta December 9, 2014 / 10:19 am

    Ir dar siūlyčiau namučiuose pasigarinti aromaterapinėje žvakidėje kelis lašelius eukalipto eterinio aliejaus. Kad daugiau jokie virusiukai nekibtų….:)

    Like

  2. Lolita February 9, 2015 / 11:54 pm

    Man vaistininkė yra sakiusi, kad pirmas vaistas nuo gerklės – skalauti vandeniu su druska. Trintą virtą bulvę irgi dedu ant sergančiojo krūtinės, vaikams labai patinka 🙂

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s