Foodie

su Aiste

Kas pasakė, kad modeliai nevalgo, tarė Aistė Misevičiū ir tapo žvaigžde, nurungusia žinomiausius pasaulio maisto kritikus. Vieno iš penkių populiariausių tinklaraščių Luxeat autorė dabar laikoma bene svarbiausia persona gastronomijos pasaulyje. Ir yra vienintelis aukščiausios klasės modelis, pradėjęs karjerą, susijusią su restoranų šefų darbo vertinimu.

aisteaiste2

“Man visada buvo įdomu valgyti ir ragauti, tačiau kai augau Lietuvoje, nebuvo maisto kultūros. Prisimenu, kaip su tėvais stovėdavome eilėse prie bananų ir apelsinų. Kai išvažiavau dirbti į Paryžių, maisto kultūra, aukštoji gastronomija ir maisto menas mane sužavėjo. Tai ir paskatino domėtis geros kokybės restoranais, kurių šefai gyvenimą skiria kurti ir tobulinti patiekalus”.

Kai Aistė rudenį apsilankė Vilniuje, mačiau, kiek džiaugsmo jos pasirodymas teikė restorano Naked bites šefui. Iki to matęs Aistę tik jos tinklaraštyje Luxeat, vaikinas neslėpė nuostabos, kad jį aplankė garsioji, pripažintoji restoranų vertintoja.

Tačiau Aistė labai atsargiai kalba apie mūsų restoranų maisto kultūrą. Kaip tikra diplomatė. Į klausimą – ar kur pietavo Vilniuje, ar gali įvertinti patiekalus – ji pripažįsta aplankiusi kelis žinomus restoranus. Bet itin aukštinamo šefo virtuvei gali tiesiai patarti ko nereikia daryti gastronomijos srityje.

aiste4

Kas dedasi kai ši moteris pietauja pasaulinę šlovę pelniusiuose restoranuose?

Šefai suka ratus aplink stalą, pasakoja ką ir kodėl darė vienaip ar kitaip, ir trukdo ragauti bei vertinti, neslepia Aistė, išmanymu ir smalsumu pakerėjusi švedų prodiuserius. Būtent jie, rekomenduoti Frantzen, vieno iš garsiausių Stockholmo restorano  http://www.restaurantfrantzen.com/en/ šefo, pakvietė Aistę filmuotis dokumentiniame filme Foodies.

http://www.luxeat.com/featured/

Filme penki garsiausi pasaulio maisto tinklaraštininkai keliauja po megapolius, lanko žinomus pasaulio restoranus ir valgo.
Foodies bus rodomas būsimo 2015 metų Kino pavasario programoje.

“San Sebastiano kino festivalyje į filmo peržiūrą susirinko pilnutėlė salė. Jaučiausi kaip vizito pas psichologą metu, tarsi psichoanalizės seanse – stebėti save iš šono buvo keista ir įdomu. Bet tai, ką darau, keliaudama ir ragaudama, man teikia didžiulį malonumą. Žmonės dėl sporto varžybų važinėja po pasaulį, kodėl to nedaryti dėl geros kokybės maisto”.

Labiausiai Aistė vertina japonų virtuvę. Į tolimosios šalies restoranus vakarieniauti ji skrido jau gal 15 kartų.

“Europoje esančios japonų virtuvės supratimas neatitinka tikrovės. Esu valgiusi daugybėje Tokijo, Kioto restoranų, kurie pripažinti visame pasaulyje. Japonai išvis laikomi kokybiško ir įdomaus maisto kūrėjai. O jų virtuvė turtinga, nes šefai naudoja natūralius produktus. Tokijuje gali vakarieniauti už tūkstančius yenų prabangiame restorane ir tokios pat aukštos kokybės maisto ragausi gatvėje. Viskas bus švariai paruošta ir kitaip nei kituose pasaulio didmiesčiuose”.

aiste3

Visas pasakojimas apie Aistę Misevičiūtę ir jos gurmaniškas keliones per įdomiausias pasaulio virtuves šeštadienį, gruodžio 20 d., 19.30 val. per LRT TV Stilių.   

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s