Deriniai

der

Mada teigia – nieko nereikia derinti. Nei drabužių, nei aksesuarų, nei savęs prie kitų.
Dermės išėjo iš mados.

Tačiau man labiau patinka dori stilistai, niekada neišleidžiantys savo klienčių nesuderinę.

Dar mane žavi pasakos apie mažas drabužių spintas. Tas, kurias pravėrus pamatai, kaba vos pagrindiniai garderobo ramsčiai: sijonas, kelnės, kelios palaidinės, suknelė, megztinis. Bet ar taip būna? Gal tik žurnaluose?

Moterų, turinčių vos esminius drabužius, tiesą sakant, nepažįstu. Ir darniai atrodančios dažniausiai turi iš ko sudėlioti tobulus derinius. Vadinasi, norit gerai atrodyti, pirmiausia reikia turėti.

Tačiau į ką verta investuoti? Ko neištrenkti iš spintos, papūtus mados vėjui? Ir kaip sukurti darnias sankaupas, kad neatrodytum nusidirbus prie spintos, bet panaši į klouną?

brigita4brigita2
Brigita Kupčikienė, Vilniaus dailės akademijos lektorė, studentams dėstanti protokolo ir etiketo discipliną stiliaus aspektu.

Pati Brigita – tikra stiliaus ikona. Jos įvaizdis tobulas, eilučių dermės nepriekaištingos. Tad ką ji sako apie derinimą? Reikia ar ne?

„Derinti reikia ir net labai. Žmogus turi atrodyti tarsi drabužius pirko išmoningai, derino juos kruopščiai, o po to visą tai tarsi pamiršo. Taip kalbėjo seras Hardy Amies, žinomas senosios kartos britų mados kūrėjas, tarnavęs Karalienei Elizabeth II.

Aš pati prie veidrodžio pernelyg neužsibūnu, patirtis ir išmanymas leidžia taupyti laiką ir susikurti derinius. Tačiau svarbiausia, atrodyti kuo organiškiau, būti savimi. Blogiausiai kai drabužiai nukonkuruoja žmogų“.
brigita6brigita3

Brigita ne vienerius metus konsultuoja rimtus užsakovus Britanijoje, kas sezoną padeda jiems susiderinti garderobus. Dar ji dirba britų prabangos drabužių kompanijoje Belstaff http://www.belstaff.com.

Ji pabrėžia, kiekvienas, sukdamasis tam tikruose socialiniuose sluoksniuose, privalo būti susiderinęs.

„Jeigu darbe reikalaujama klasikinio dalykinio stiliaus, spalvų paletė dienos metu turėtų būti saikinga. Derinti reikėtų tris keturias spalvas.
Kostiumas, marškiniai, kaklaraištis, kojinės, aksesuarai – viskas gali būti skirtingų spalvų ir raštų. Tačiau būtina išlaikyti vientisą koloritą, kad per atstumą – 3 metrų – vaizdas išliktų vientisas.

Tokios pat taisykles privalomos ir moterims.
Jeigu pareigos riboja dar griežčiau (protokolas), aprangoje tegali likti tik trys spalvos ir jokių stilistinių išsišokimų“.

daiva

Daiva Lialytė, viešųjų ryšių agentūros Integrity PR http://www.integrity.lt direktorė, Vilniaus universiteto dėstytoja.

Daiva – iš tų, elegantiškų moterų, kurios nepamatysi atrodančios bet kaip ar truputį nekaip. Ar dienos susitikimas, ar vakaro renginys, ji susikuria tobulą stilių ir niekada nekrinta į akis drabužiu. Ką Daiva sako apie derinius?

„Man patinka stilius ir nepatinka mada. Ji – trumpalaikė, dažnai perdėm vyraujanti, užpildanti visas visų pasaulio didmiesčių gatves vienodais manekenais. Juk šiais laikais madą diktuoja didieji “greitosios” mados konglomeratai.

Daiva_Bordeaux

Mėgstu stilių, kuris neturi pabrėžtinai vitrininės mados bruožų, bet yra susiliejęs su žmogumi, atitinka jo charakterį ir   gyvenimo būdą. Todėl mano giliu įsitikinimu, norint būti stilingai, reikia pažinti save ir (ne)derinti reikia išmokti.

Aš derinu ir formas, ir spalvas. Man tai nėra sudėtinga, nes mėgstu klasiką ir per daugelį metų esu sukaupusi nemenką rūbų arsenalą. Gera, kokybiška klasika beveik amžina. Net ir senstelėjusi ji tampa stilingu vintažu.

Štai turiu Juozo Statkevičiaus bliuzelę, kurią jis man padovanojo daugiau nei prieš dvidešimt metų. Ji klasikinė, juoda su baltais žirneliais, todėl iki šiol kartais ją mieliausiai vilkiu“.

Daiva Lialyte

Telieka pridurti G.Chanel išminties: elegancija tai – atsisakymas. Ir interpretuoti tą atsisakymą galima įvairiai: perkrauto garderobo, besaikio vartojimo, netvarios mados produktų, nedermės.

Style-Icon-Coco-Chanel-Jewelry-Inspiration-Adorn-London

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s