Detoksas

limonadas-imunitetui

Pirmą kartą apie jį išgirdau iš girtos suomės. Buvo tai kelios dienos po Naujųjų, sausio pradžia, filmavome Helsinkyje. O ten tai jau, patikėkit, sausį daug kas kėpso, nusišventę ir prisišveitę. Net priimdami svečius dejuoja, oi ne, vakarėliai ar valgiai – ne sausį.
Ta suomė buvo labai neprasta ir linksmai išklojo priežastis. Pasirodo, sausis diplomatų pasaulyje, bent Šiaurės šalyse, laikomas atgaivos mėnesiu.

Ir susidėjo taip, kad panašiai išgirdau ir iš vieno mūsų diplomato. Pasakė ašarą spaudžiančią frazę, kurią įsidėmėjau visam gyvenimui: kareiviai už Tėvynę guldo galvas, o diplomatai – kepenis.

Tai va. Kad tų kepenų netektų guldyti, galima pripažinti, jog sausio detoksas – tiesiog išganingas reikalas kiekvienam ir džiaugiuos tai prisiminusi.

Ir šiaip viskas gudriai išeina. Ištisą žiemą galima nugyventi giliai motyvuotai. Gruodis – Adventas su pasninku, sausis – Detoksas, vasaris – jau ir Gavėnia prasidės. Tiesiog nėr kada nuodytis maistu, nes yra įdomesnių užsiėmimų.  🙂

Neabejoju, jog puikiausiai išmanote kokia yra detoksikacijos paskirtis ir prasmė. Juolab kad šiais laikais žodis “detoksas” yra toks pat privalomas kaip ir “iššūkis”. Be abiejų modernus žmogus apsieiti negali.

Be to, tarp abiejų – detokso ir iššūkio – esama ir bendrybių. Kas imsis detokso, neiškėlęs sau iššūkio? Žodžiu, begalinė prasmė ir nauda.

Ir jei iš tiesų sumanysit atsiduoti detoksui, vienas iš patikimiausių šaltinių švarinimosi srityje lietuvių kalba yra sukurtas Gražinos Gum.

http://www.gyvasmaistelis.lt/lt/prekes2/programos/7-dien%C5%B3-detox-mitybos-planas-detail.html

gum tikra2

http://grazinagum.com/

Gražiną pažįstu ne vienerius metus ir galiu patikinti, jog pretenzijų šiai žaliavalgystės iniciatorei LT neteko girdėti nei iš dietologų, nei gastroenterologų ar kitų medikų, susijusių su vidaus organais, imunitetu ir sveikata.

Nežinau koks Gražinos išsimokslinimas, bet sykį esu klaususi tiesmukai – kokiu pagrindu ji taip drąsiai imasi mitybos koregavimo dalykų. Atsakė, esanti medikė ir puikiai išmano kaip apskaičiuoti maisto medžiagų visavertiškumą. Diplomo netikrinau, bet akivaizdu, jog Gražinos siūlomos detokso programos – paremtos medžiagų apykaitos balansu. O maistas pagal jos receptus išeina skaniai tobulas.

http://www.gyvasmaistelis.lt/lt/receptai.html

Beje, detokso nepainiokite su žarnų plovimais ar mityba pagal kraujo grupes. Tie bizniai jau seniai nurašyti į saviveiklos ir pinigavimosi šiukšlyną.

Gwyneth

Kaip atsikratyti savojo šiukšlyno, siūlo ir ne medikai. Bet neabejoju, kad GOOP – vienas iš populiariausių pasaulyje tinklaraščių, priklausantis aktorei Gwyneth Paltrow, neišbandytų dalykų neskatins.

http://goop.com/

O naujausias GOOP – tiesiog detokso bomba. Skaitosi smagiai, receptai nėra kokie prašmatniai neįveikiami, kad ir milijonierės rašyti, o kasmetinė detokso programa ir naujausi pamokymai labai verti dėmesio.

http://goop.com/the-annual-goop-detox/

Godzilla

Tiesa, su Godzillos gėrimu gali kilti problemaičių, kiaulpienių ne visi prisišaldė žiemai, bet labai norint, išeitis atsiras. Juolab kad GOOP moko, jog viskam esama pakaitalų.

http://goop.com/recipes/godzilla/

Audrey-285x300
Ir dar. Kad detokso laikotarpis nebūtų pilkas kaip cepelinai, siūlau gyvenimą pagardinti desertais, kuriuos, anot jų sumanytojos Audrey Snowe, nuostabaus tinklaraščio Gluten free vegan love autorės, galima valgyti, kad ir antrą nakties.

http://www.glutenfreeveganlove.com

Šiandien dar turiu laisvadienį, keliausiu į virtuvę merkti datulių ir bursiu Tiramisu. Be gliuteno, be cukraus, be kepimo.

Gluten-Free-Vegan-Tiramisu-Cake_raw

http://www.glutenfreeveganlove.com/vegan-gluten-free-recipes/gluten-free-vegan-tiramisu/

Skanaus sausio detokso, jei kartais susigundytumėt apsišvarinti 🙂

One thought on “Detoksas

  1. Pingback: Detoksas | so/on

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s