Grožio peilis

peilis

Su grožio lazeriais turiu prastą patirtį. Ir sau esu prisiekusi – niekada nekišti prie veido jokių peilių.

Istorija paprasta. Kažkada, gal dar prieš penkiolika metų, kai vos pradėjo rastis aibės naujovių ir lietuviškoje grožio pramonėje, susigundžiau apsilankyti pas vieną chirurgą. Buvau nutarusi, jog ant veido turiu pernelyg daug apgamų ir, jei jau esama tokių stebuklų kaip lazeriai, būtų kvaila tuo nepasinaudoti ir nepasigražinti.

Iš tiesų, procedūra buvo niekaip neišskirtinė. Sakė, jau tuomet darė jų šimtus. Specialistas pačirškino lazeriu tuos kelis apgamus ir išėjau namo laimingai šašuota, tikinti, kad po dienos kitos jau plauksiu gulbe.

Bet kiekvienas žmogus yra kitoks savo oda, ir jos reakcija į manipuliacijas. Kažin kodėl manoji nutarė nesitaikstyti su tais svilinimais ir po kelių dienų, kai šašai turėjo virsti baltomis dėmelėmis, ėmė ir pasipiktino. Ėmė raudonuoti, tvinkčioti ir kitaip reikšti, kad veisiasi uždegimas.

Veidas – dalykas neprastas. Po drabužiu jo nepaslėpsi. Sunerimau. Grįžau pas gero linkėjusį chirurgą ir neramiai pasirodžiau. Jam irgi manoji odos reakcija nepatiko, bet pasikrapštęs pakaušį, įdavęs stebuklingo tepalo, patikino, jog pagražintos vietos savaime susitvarkys, tereikia tepti ir laukti.

Laukiau, tepiau, bet nieko gero nesulaukiau. Plačiau ir nedetalizuosiu, bet iš viso to išėjo šnipštas. Kad ir klausiausi patarimų ir nurodymų, žadėtais lazerio stebuklais nesidžiaugiau.

Kitaip tariant, nugramdytų apgamų vietoje liko randai. Kad ir nedideli, bet jokiais būdais nepanašūs į žadėtąsias šviesias dėmėles. Ilgainiui tie randai tikrai sumažėjo, bet visada atsimenu, jog man lazeris netinka. Jokiu būdu nesakau, kad jis yra blogis. Gėris, bet tiesiog ne man.

Bet kai savo draugei gydytojai pasipasakojau apie lazerinę patirtį, sulaukiau nuostabos. Sako, tikrai turėjo būti kitaip. Tad iki šiol patariu – dėl grožio stenkitės atsargiai. O man tiesiog tada nepasisekė.

Tačiau nepraėjo ir šimtas metų, ir vėl nutariau bristi į tą pačią upę.

Ir šįkart jau pasukau pas pripažintą gydytoją dermatologę Rūtą Gancevičienę, dirbančią ir su lazeriais, ir su kitomis grožio arsenalo priemonėmis.

IMG_4123

http://www.clinicin.lt/gydytojai1/dr-ruta-ganceviciene/

images

Kol žiema, sumaniau panaikinti ant šlaunies išlindusius kapiliarus. Buvo baugu, neslėpsiu. Bet mąsčiau paprastai – kojos ne veidas, jei ir vėl nepasiseks, aukštai sijono nekilosiu.

IMG_4128

Bingo!

Per kelias minutes gydytoja, nusitaikiusi į mano kapiliarus, šviesos srove juos išnaikino be problemų. Nereikėjo laukti nei rytojaus, nei teptis daug žadančiais tepalais. Tą patį vakarą dar jutau karštą, tarsi nudegintos odos peršėjimą. Bet palyginti su tuo, ką esu patyrusi su senaisiais lazeriais, dabartinė procedūra buvo zuikio dainos.

IMG_4125

“Juo didesnis kapiliaras, juo lazeriui labiau patinka”, – pajuokavo gydytoja, patikinusi, jog nuo lazerio procedūrų lengvai išnyksta ir gerokai komplikuotesnės venos. O kol negrįžo saulė, dailinti odos paviršių saugu.

Bet nereikėjo laukti ir pavasario. Nei dėmių, nei kapiliarų, tarsi nauja oda užaugo vos per naktį.

Šiandien, po procedūros praėjus kelioms dienoms, net nepastebiu kurioje vietoje buvo tie mano kapiliarai, labiausiai man akis badydavę vasarą, kai paplūdimyje tekdavo nusimesti drabužius.

O gal ir lazeriai dabar kitokie? Bet akivaizdu, jog grožio peilis gali būti ir sėkmingas.

2 thoughts on “Grožio peilis

 1. Vaida January 13, 2015 / 10:28 am

  Laba diena, Violeta,

  Jusu aprasyta istorija, tik kitoje kuno vietoje, nutiko ir man. Ne su apgamais, o butent su kapiliaru salinimu. Bandziau injekcijomis sklerozuoti tuos kapiliarus. Pasekoje, injecijos vietas apeme uzdegimas, po to randai ir net duobutes. Patirtis patirtim, bet problema ta pati. Labai noreciau ir as surasti tokia gydytoja, kaip Jus. As randuosi Klaipedoje. Gal Jus zinote ir galite patarti kur galeciau kreiptis cia, kad taip pat dziaugciausi tokiu puikiu rezultatu? Lyg ir yra tu kliniku, bet, kaip dabar atsirinkti, kad vel neapsirikti….

  Aciu Jums labai, jeigu ka zinote ir pasidalinsite

  Su sypsena 🙂 Vaida

  Like

  • violetalisa January 13, 2015 / 12:41 pm

   Labas, Vaida,
   O likimo draugė esate:)
   Na, nji visai rimtai, net nežinau, kas Klaipėdoje yra patikimesnis. Turiu klaipėdietę bičiulę gydytoją, kurios galėčiau klausti arba jus pas ją nukreipti, ji turi savo kabinetą. Gal pakonsultuotų, nes ji dirba odos ir grožio srityje.
   Jei susidomėtumėt, parašykit, kaip jums suteikti privačią info.

   Linkėjimai,
   V.

   Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s