Vėžlys, varlė ir talija

handmap-v5

Apie sportą, mankštas ir kūno rengybą tikrai niekada nerašysiu. Prisiekiu. Man tai – pačios nykiausios temos. Nemėgstu nei sportuoti, nei mėginu tikėti, kad sportu nors ką nuveiki savo labui.
Bet nutinka taip, kad amžinai pasiduodu įtakoms, įtaigoms ir užsidegu kitų sumanymais. Nors trumpam. „Smalsumas mus pražudys“, – juokėsi bičiulė, valganti tokią pačią duoną, kaip ir aš.
Tačiau nuolatos spirgėti – dalykas neblogas. Ir įdomus. Verta judinti smegenis, nors jos ir ne užpakalis, bet kartais suveikia.

IMG_2465

Čia, tinklaraštyje, esu užsiminusi apie aštuonias stiklines šilto vandens per dieną, kurias liepė gerti kinė, Mokytoja Xiang, Dao vienuolių praktikų pasekėja. Manau, daug kas geria vandenį ir be Dao, nes tai madinga, be to, esame įtikėję, jog ir naudinga.

Šįkart prisiminiau, jog prie tos pačios Mokytojos temos verta pridurti vieną svarbų dalyką, susijusį su judesio ir masažo magija.

Tikrai neteks šokinėti ir  iš savęs raityti riestainių. Viskas bus paprasčiau. Šeštadienio laidoje Xuenqiu Xiang tai pasakos išsamiai.
Bet televizorius yra yda, tad čia aprašysiu tris kuklius pratimus, kurie nepakenks, o naudos gali ir suteikti.

Taigi pradedam!

Vėžlio kaklas

vezlys

Įsivaizduokite, jog esate vėžlys ir kartkartėmis turite galvą iškišti iš kiauto ir įtraukti atgal. Taip ir padarykite, kilodami pečius. Skaičiuokite iki 20. Viskas. Nepamirškite to per dieną kelis sykius.
Ir jei dirbate prie kompiuterio, kaklas ir stuburas jums už tai padėkos.

Varlės mostai

frog

Įsivaizduokite plaukiančią varlę. Atsistokite. Pridėkite rankas iškeltomis alkūnėmis prie krūtinės. Tieskite jas pirmyn, mokite jomis į šonus, nugaros link ir vėl grįžkite prie krūtinės. Kitaip tariant, prisiminkite plaukimą varlyte. Skaičiuokite iki 20.
Net jei nedirbate prie kompiuterio, kaklas ir nugara už tai irgi padėkos.

Vapsvos juosmuo

waist

Na tokiu teiginiu nelabai ir tikiu, bet Mokytoja Xiang įrodinėja pati tai daranti nuolatos ir sulaukusi 56 yra liekna ir grakšti. Todėl sako, pratimą daryti verta. Tik komplikuota jį išdėstyti žodžiais.

Prieš save ištieskite delną. Nykščiu pasiekite delno vietą ties bevardžio piršto pradžia. Ant taip sulenkto nykščio nuleiskite keturis likusius ištiestus pirštus. Delno vidiniame šone turėjo susimesti raukšlės. Didžiausia iš jų baigiasi kampu, kuris ir yra tas magiškas akupunktūrinis taškas. Juo reikės veikti.

IMG_2632

IMG_2633

IMG_2636

IMG_2637

Vienodai suguldykite abu delnus sulenktais pirštais ir apkabintu nykščiu. Gautus kumščius priglauskite prie juosmens. Būtent tuo stebuklingu akupunkturiniu tašku lengvai baladokite sau per juosmenį tiek, kiek netingite ir neužsimirštate. Nugara turi būti tiesi, joje jausite įtampą, pečiai turi būti gerokai atlošti atgalios.

Ir už tai jums padėkos ne tik nugara, bet ir juosmuo.

Minėtus judesius Mokytoja vadina masažu, kurį žmogus sau privalo padaryti kasdien.

Na nors tris pratimus žiemą 🙂

One thought on “Vėžlys, varlė ir talija

  1. baublys.prive@gmail.com January 13, 2015 / 8:19 pm

    O dabar jus man pasakykit, kaip suderinti kai vakare taip norisi sveiziu stintu InVinon geriausiu mieste naminiu pistaciju ledu ir bent jau normalios vyriskos talijos. O ka reiskia gera kompanija aplinkui. Iki:)
    Išsiųsta BlackBerry® paštu iš Bitės

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s