Kiniški stebuklai

rodyklė

Visai netikėta, kad Hui chun gun technika, apie kurią Mokytoja Xiang pasakojo šeštadienį LRT TV “Stiliaus” laidoje, sukėlė audrą susidomėjimo.

Kam galėjau, atsakiau asmeniškai.

Visiems kitiems perduodu Mokytojos asistentės Daivos tel. nr. 864620671

Iš Daivos sužinosite kada ir kur bus rengiamos Hui chun gun praktikos, kaip į jas patekti ir ar tikrai jums ten reikia ten būti.

Mokytoja Xiang su praktikomis supažindina Konfucijaus universitete, Vilniuje. Ir sako, jog perprasti 2000 metų skaičiuojančią sveikatinimo techniką, dar kitaip vadinamą “Grįžimo į pavasarį” metodu, savarankiškai nelabai įmanoma. Todėl Mokytoja linkusi kuo plačiau skleisti savo žinias. Jos praktikos atviros visiems ir nieko nekainuoja. Nebent teks pakloti kelis eurus už salės nuomą, nes patalpų užsiėmimams Mokytoja neturi.

Pasak Mokytojos vyro, Belgijos ambasadoriaus Lietuvoje, daugybė žmonių jaučia “Grįžimo į pavasarį” naudą ir tai motyvuoja jo žmoną  pradėti mokymus visur, kur pora atsiduria. “Ji stengiasi išmokyti žmones, kad vėliau, mums išvykus, jie galėtų ugdyti kitus. Taip ir Lietuvoje, kai po poros metų mums teks išvykti, jau bus išmanančiųjų praktikas”, – sako Ambasadorius.

Mokytojos Xiang pastebėjimu, Dao vienuolių sukurta mankšta nėra joks stebuklas. Darbas ir nusiteikimas lemia rezultatus. O pats mokymas aprėpia ir sistemas pratimų, primenančių gyvūnų judesius.

Kaklo tempimas, kaip ir pečių judinimas yra labai paveikūs. Mokytoja Xiang brėžia paraleles tarp kaklo pratimų ir vėžlio, iš savo kiauto iškišančio ir įtraukiančio galvą, judesių. Ji  sako, taip judėti turėtų kiekvienas žmogus, besirūpinantis savo stuburo sveikata.

galva

“Pažūrėkit į mano kaklą. Man 56 metai. Kinijoje ir kitose Rytų šalyse vėžlys reiškia ilgaamžiškumą. Judesiai, kuriuos vėžlys atlieka kaklu, veikia kaip masažas. Tai pats geriausias masažas sau”, – pasakoja Mokytoja, primindama jog dar yra drakono, varlės plaukimą ir kitus gyvius imituojantys veiksmai. Dao koncepcijos pagrindas, susijęs su kvėpavimu ir chi jėgos cirkuliavimu. Visa tai – tradicinės kinų medicinos idėja, taip pat laikoma ir kinų kultūros dalimi.

Greta to moteris aiškina, kaip maitinasi ir kokias geria arbatas, kad ilgiau išsaugotų savo jaunatvišką išvaizdą.

“Visi žino kinų arbatą. Bet vienuoliai ją geria tik atsižvelgdami į sezonus. Žiemą – raudonąją su pienu arba imbiero arbatą su medumi. Imbieras sušildo organizmą. Vasarą geriame žalią arbatą. O pavasarį ir rudenį kinai geria ryžių arbatą”, – sako Mokytoja Xiang, tikinanti, jog tradiciniais kinų metodais galima padėti sau be vaistų

Kai skauda galvą

galva1

Į labai karštą, beveik verdantį vandenį panardinti rankšluostį ir, atsargiai jį išgręžus, karštą kompresą dėti ant kaktos. Laikyti bent 5 minutes, po to eiti į lovą ir miegoti.

Kai užpuola sloga

nosis

Prispausti ir dešine ranka masažuoti akupunktūros tašką prie nosies dešinės šnervės pamato. 8 kartus į dešinę pusę, sukant pagal laikrodžio rodyklę, ir tiek pat kartų – į kitą pusę, prieš laikrodžio rodyklę. Dar kartą tašką gerokai paspausti ir atleisti. Tą patį padaryti su kairėje pusėje esančiu tašku prie šnervės pamato.

Kai skauda gerkle

liezuvis

Užspausti nosį ir lėtai iškišti, ir įtraukti liežuvį. Tai reikia daryti prieš miegą ir svarbu neskubėti. Liežuvio mankštos trukmė nėra svarbi.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s