Kuo koldūnai pranašesni už picą?

IMG_4193

Keistas klausimas. Bet prisiminiau šiuos du patiekalus, su reikalais nusigavusi į Kauną.

Ne kartą girdėjau kauniečius dejuojant: Kaunas vegetuoja, nėra kur eiti, nėra ką veikti, “Akropolis” sunaikino Laisvės alėją. Bet praėjusį šeštadienį buvo kitaip. Pagrindinėse alėjos kavinėse ir restoranuose tuščių vietų nemačiau. Ir žmonių, daužančių galvas į grindinį – kuo užsiimti – irgi neregėjau.

Ir jei Kaunas kiek uoliau valytų savo ledais apaugusias gatves, tikrai daugiau kas išlįstų pasižmonėti ar net suvažiuotų iš kitų miestų taip, kaip traukia į sostinę. O kelioms valandoms atsidūrus Kaune, akivaizdu, jog verta susidėlioti bent minimalų gero judėjimo planą.

Savo planą pradėjome nuo menų. Pripažįstu, tuštoka buvo M. Žilinsko dailės galerijoje, minios nesistumdė ir Paveikslų galerijoje. Bet Lietuva ne Prancūzija, kur savaitgaliais visi alksta kultūros. Gaila, nes žiūrėti yra ką.

http://www.muziejai.lt/Kaunas/paveikslu_galerija.htm

IMG_4176

Itin pravartu apsilankyti pastarojoje Paveikslų galerijos ekspozicijoje, nes iki vasario vidurio ten vyksta geriausio 2014 metų kūrinio rinkimai.

IMG_4174IMG_4173

Tik kažkodėl ekspozicijoje sutikom vos du žmones. O darbų esama labai įdomių.

IMG_4180

IMG_4179
Taigi įsidėmėję kiekvienas sau prasmingų kūrinių, supratome, jog pats laikas tenkinti pilvo poreikius.

IMG_4184

Dar važiuodama į Kauną klausiau patarimo išmanios bičiulės, žinančios kur ir kuo mėgautis mieste pietų metu. Minėjo Mokshą, Uoksą, Monte Pacis. Dar neteko ragauti nė vieno iš jų patiekalų, bet atsiliepimų girdėjau gerų.

IMG_4185

Ir kai po menų valandos Paveikslų galerijoje jau buvome beeiną Mokshos ar Uokso link, pakeliui pasipainiojo geri prisiminimai. Mano gyvenimo draugas, augęs Kaune, ėmė vaizdingai pasakoti kaip vaikystėje Senojoje koldūninėje taršydavo be proto skanius koldūnus, o po to lėkdavo į Spurginę saldintis gyvenimo spurgomis.

IMG_4201

Taigi prisiminimai nugalėjo, ir šiais modernių virtuvių karų laikais nusidavėme visai ne į progresyvų maistą.

https://plus.google.com/110426919000667442336/about?gl=lt&hl=lt

Faktas, kad sėkmę ir valgytojus vilioja tik kokybė ir laiku pasakytas žodis. O kad senos nišinės idėjos sulaukia sėkmės ir naujo valgytojų pripažinimo, reikia tik džiaugtis.

Tad ką gi patyrėme mes?

IMG_4181

Nesu didelė koldūnų ar spurgų žinovė. Bet pradėję nuo Senosios Koldūninės, buvome maloniai nustebinti. Iš didelės koldūnų gausos pasirinkome vienus su voveraitėmis ir baravykais, kitus – su stirniena, o kadangi atėjome mažumėlę apšalę, užsisakėme dar ir sultinio.

IMG_4190

Ir nė vienas patiekalas nenuvylė. Skonio ir kainos santykis – doras. Junti, jog panaudoti geros kokybės produktai. Kremzlių mėsoje neradome, druskos irgi nepajutome pernelyg daug. Ir tikrų grybų nestigo, ir sultinys – ne iš kubelio. O aptarnavusi mergina patikino, jog visus mėsiškus koldūnų įdarus šefė mala ir ruošia vietoje, nenaudodama pusfabrikačių ir sintetinių priedų.

IMG_4191

Kas blogai?

Labai blogai, kad koldūnai skęsta padaže. Beplepėdami užsimiršome iš anksto paprašyti patiekti padažus atskirai nuo koldūnų. Tai ir gavome pelkę lėkštėje. O pelkės sudėtis, kad ir tikino, esanti tik iš sviesto, grietinės ir prieskonių, neguodė. Buvo kaip reikiant riebu.

Tad jei ten valgysite, būtiniausiai priminkite, kad atskirtų padažą nuo koldūnų. Arba nusipirkite ten ruoštų šaldytų ir namie gardinkite savo padažais.

IMG_4196
Sako, dar prieš kelerius metus Senosios koldūninės vietoje buvo picerija. Protingas verslo posūkis. Mat koldūnų, tikrai gerų, jau mažai kur belikę, o blogų picų yra kiek tik nori.
Koldūnai nugalėjo picas 🙂

Antras prisiminimų taškas buvo Laisvės alėjos Spurginė.

http://www.tripadvisor.com/Restaurant_Review-g274948-d3216520-Reviews-Spurgine-Kaunas_Kaunas_County.html

IMG_4204
Žymioji Spurginė, garsėjanti ilgamete istorija, daug metų turi savus valgytojus ir ne itin besikeičiančią spurgų pasiūlą. Bet ar ne smagu išgirsti iš dirbančių moterų – jums kaip visada?

IMG_4205
Ne man sakė, aš ten buvau gal antrą kartą gyvenime, bet Spurginėje pramogavo daugybė garbių Kauno ponių, pasidabinusių baltomis bliuzelėmis, ir žilagalvių kostiumuotų vyrų. Akivaizdu, jog žmonės ten užsuka nuolatos.

Ir prie prekystalio driekėsi eilė tų, kuriems reikėjo spurgų namo. Bet minia tokiose vietose mane labai džiugina. Jei anksčiau ji bylodavo apie blogį, mūsų laikais – tik apie gėrį.

IMG_4207
Ką gi eilės reiškia valgymo vietose?
– gaminiai – švieži,
– viskas, kas paruošiama, neužsistovi, nes suvalgoma,
– nepriekaištinga produktų kokybė – argi kas eilėje lauktų blogio…

Taigi išsirinkę savas spurgas su marmeladu ir be jo, išėjome laimingi.

Kelias valandas Kaune pavyko praleisti su menais ir senu geru maistu.

IMG_4211

Kitą sykį numatėme žygį į teatrus ir modernias virtuves.

9 thoughts on “Kuo koldūnai pranašesni už picą?

 1. siaip February 6, 2015 / 10:06 pm

  “Ir jei Kaunas kiek uoliau valytų savo ledais apaugusias gatves”, “Tik kažkodėl ekspozicijoje sutikom vos du žmones.”. kai nera prie ko prisikabinti, reikia vis tiek prisikabinti. nes kaip kitaip pazymesi savo egzistencine esybe pasaulio bamboje/mieste vilniuje kur turbut visi saligatviai nuvalyti ir greitu laiku bus sildomi, o tam, kad patektum i meno galerija reikia rezervuoti bilietus daugiau nei pries menesi. tikras doro vilniecio bruozas:) aciu dievui kaune spurgine likus. o tai vilniaus ponams is islaizyto gedimino prospekto prilygsta mazam pasaulio stebuklui.

  Like

  • violetalisa February 6, 2015 / 10:38 pm

   Miela(as) šiaip,
   panašiau, kad jūs mėgstate kabinėtis.
   Siūlau rašyti savo tinklalapį ir ten ieškoti egzistencinių pusiausvyrų ar vertinti dorus vilniečių ir kauniečių bruožus 🙂
   Ir pasirašinėti savo vardu, o ne prieveiksmiu 🙂

   Like

 2. Lolita February 9, 2015 / 1:22 pm

  Violeta, savaitgalį buvote kaip tikra kaunietė 🙂 Mes žiemos savaitgaliais irgi panašiai leidžiame laiką – muziejus, galerija, Lėlių ar Muzikinis teatras, Spurginė. Tiesa, nežinojau, kad Koldūninė vėl veikia, – ačiū už žinią.

  Like

  • violetalisa February 9, 2015 / 3:20 pm

   Veikia ir net labai 🙂
   Tikrai gera ir ekonomiška vieta pasigardžiuoti!
   Smagu 🙂

   Like

 3. Kūtvėla February 9, 2015 / 7:42 pm

  Mus tai nustebino čeburekinė netoli autobusų stoties- čeburekai vaiko galvos dydžio 🙂 O spurginė ir man patinka.

  Like

 4. Ligita February 10, 2015 / 7:31 pm

  Taip, Spurginė legendinė..Mane mažą ten mama vesdavosi, paskui aš savo dukreles ten vesdavaus kol užaugo. Ir manau, kad jei turėsiu anūkų, tai būtinai nusivesiu ir juos ten, manau Spurginė dar ilgai gyvuos. malonu, kad vilniečiai gerai praleido laiką mano gimtąjame Kaune, geras jausmas. 🙂

  Like

 5. Martina February 11, 2015 / 4:53 pm

  Labai patiko Jūsų apžvalga. Iš karto su šeima nulėkėme pavalgyti spurgų 🙂 Reikės ir į parodą nuvažiuoti.

  Like

  • Lolita February 13, 2015 / 12:51 am

   Martina, geriausio kūrinio rinkimų finalas jau vasario 16, taigi nedaug laiko beliko 🙂

   Like

 6. KrisMeks February 22, 2015 / 11:47 pm

  Kokia gera žinia, kad vėl veikia KOLDŪNINĖ! Dėkui.

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s