Ar man už tai moka?

su Beata2

Tokį klausimą pradėjau girdėti vos ne kasdien.
Gerai, dėliosiu viską iš eilės.

Rašyti tinklaraštį ketinau seniai. Na gal prieš penketą metų pagalvojau, kad tikrai noriu. Rašinėti man miela, neretai tai darau vienam ar kitam periodiniam leidiniui. Ir šiaip kartais traukia kuo nors pasidalyti, nes į TV laidas visko sudėti neišeina.

Bet kaip dažniausiai įvyksta? Pirmiausia išsigąsti, kad nėra laiko. Paskui pamatai, kad virtualaus pasaulio technologijos yra gana komplikuotos ir tik pirštų spragtelėjimu nieko nenuveiksi. Tad stumdžiau tą savo norą pirmyn ir atgal, nuo žiemos iki vasaros, nuo vasaros iki žiemos, kol neprabėgo keleri metai.

Rink
Kai prieš metus Milane sutikau kažkada Lietuvoje buvusią žinomą drabužių kūrėją Olgą Rink, labai įdomiai pasišnekėjome apie gyvenimą. Dabar Olga – pripažinta mados pasaulio tinklaraštininkė, pasiraitojusi rankoves fotografuojanti visuose svarbiausiuose Italijos mados sostinės renginiuose ir dėliojanti mados gurmanų vaizdelius į savo virtualų dienoraštį.

P1360873Io-con-Linda

Šiaip – ilga ir graudi šios moters istorija, rodžiau ją savo laidoje. Ir gyvenimo pradžia Italijoje jai buvo susijusi su badmiriavimu, nemokamais pietumis bažnyčioje, ašaromis, svarstymais – grįžti ar likti. Bet svajonės tam ir yra, kad dėl jų pakentėtum. Trumpai tariant, prisijaukino Olga savo svajonių miestą, susikūrė veiklą ir kaip pati juokiasi, prigyvenusi 60 metų, tapo pripažinta ir gerbiama, o jos vardas įrašytas į visų mados renginių kviestinių svečių sąrašus ir t.t.

Ir sėkmę Olgai atnešė ne kas kitas, bet desperatiškos darbo paieškos ir atkaklumas rasti savo vietą.

http://www.haute-pepper.com/

Tiesą sakant, tai neturi nieko bendro su manimi. Beveik. Tik man labai patinka žmonės ir jų gyvenimo istorijos. O įdomiųjų sutinku begales. Pasimatymas su Olga Rink buvo tarsi dar vienas spyris į užpakalį – pradėsiu savo tinklaraštį pagaliau ar ne?

P1360943ConMalViršelis

Na matyt, nepakako ir to, dar kažko laukiau. Paskui viena leidykla keliskart užminė – rašyk knygą. Malonu sulaukti tokio siūlymo, neslepiu. Bet racionaliai mąstant, kokia prasmė? Kiek dulka tikrų rašytojų gerų knygų, kurių žmonės nespėja skaityti, kam rašyti dar vieną ir nebūtinai gerą. Juk nežinia kas gali išeiti, rašysiu parašysiu ir neliksiu nuo to laiminga. Spausdinto žodžio juk neištrinsi. Tad sudėjus visus spyrius, liaupses ir norus, išėjo, kad blog‘as /žinau, jog reikia vadinti tinklaraščiu, bet blog’as – kompaktiškesnis žodis/ man – tinkamiausias dalykas.

Tai štai pastarąjį rudenį pasisakiau sau griežtai – viskas, arba pradedu, arba taškas ir baigtos kalbos. Kiek galima tampytis su mintimis ir toliau sapalionių nepasistūmėti. Arba kaip kažkas protingas pasakė – daryti tas pačias klaidas ir tikėtis naujo rezultato.

Taigi nutariau daryti naujas klaidas.

O dabar jau tikrai artėju prie pirminio klausimo. Ar man už tai kas nors moka?
Ne.
Niekas man nemoka, niekas manęs nevaišina, niekas manęs neprašo, kad minėčiau savo temose, kad girčiau ar praneščiau ką įsigyti ar kur ko ieškoti. Kas man pasirodo esant verta, tą ir rašau.

Antai kai „Moters“ žurnalo redaktorė Gražina Michnevičiūtė pasakė, jog norėtų mano rašinius publikuoti savo virtualiame leidinyje, padvejojusi sutikau. Juk negaila. Kaip ir kiekvienas tinklaraštininkas, pirmiausia rašantis sau, ir aš džiaugsiuosi, jei nors kas iš šio tinklaraščio bus įdomu ir naudinga kitiems.

http://www.moteris.lt/

Tik žinia, Lietuvoje ir ne tik joje, yra visokių žmonių. Taip pat – ir kandžių, ir pagiežingų.

Bet visiems linkiu visa ko tik geriausio 🙂

Ir dėl ko tas klausimas – moka man ar ne – čia taip ištįso? Todėl kad pinigai šioje istorijoje nėra svarbiausia.

Šiandien susitikau su Beata Nicholson, visai ne dėl jokio reikalo. Ėjau pro šalį, pamačiau krūvą pažįstamų žmonių iš laidos “VIP” ir šnektelėjome.

.vip2

Ir kas man labiausiai patinka Beatos būde – absoliutus pozityvumas, humoras, bet kurių situacijų nesureikšminimas ir nesusireikšminimas.
Net paskiausia istorija su kotletais, kurių kepti ją pasiuntė vienas žinomas ponas, kai Beata jam linksmai vožtelėjo po MAMA ceremonijos, buvo gera pamoka – kaip nekreipti dėmesio į piktumus ir irzlumus, ir kaip verta sveikai iš visko pasijuokti.

http://www.beatosvirtuve.lt/beata/kodel-mes-turetume-valgyti-daugiau-kotletuku-maziau-komentuoti-piktai-ir-daugiau-palaikyti-lietuviska-muzika/

Juk visada atsiranda šnypščiančių. Be to, už nugarų visi esame apkalbinėjami ir vertinami. Tai ar yra prasmė į tai gilintis? Jokios.

Bet pabaigoje pridursiu dar vieną trumpą nutikimą iš mano tinklaraštinės istorijos.

Kai neseniai čia, savo erdvėje, parašiau apie pasaulį palikusi giminės žmogų, atsirado žinovų, turėjusių papilti kažin ko šlykštaus. Užkliuvo net ir tokia minutė. Mat tas rašinys atsidūrė moteris.lt portale, kurį skaito daug tūkstančių žmonių,

Taigi daug tų tūkstančių užjautė ir suvokė, ką reiškia netekti mylimojo. O keli šlykštūs komentarai, atrodo, buvo niekas niekingiausias. Bet tas niekas nederamais žodžiais pjaustė širdis mirusiojo artimiesiems.

Maldavau tą rašinį išimti iš portalo. Nors suskrebinau jį tik gavusi giminaitės sutikimą. Po visko net ir savoje erdvėje ištryniau pavardes, graudžių laiško citatų dalis, kad likusiems artimiesiems gyvenimo negadintų tie, kurie į akis niekada nepratartų to, ką drąsiai parašo tyliai pasislėpę…

Man ši istorija buvo apmaudi proga dar sykį susivokti, jog atvirumas ne visada geras dalykas, o giliausias emocijas verta pasilaikyti sau.

Taigi man tikrai nemoka, aš tik kartais gaunu per galvą 🙂

Ir tai yra gerokai komplikuočiau. Bet kol kas įdomu 🙂

Milane4

7 thoughts on “Ar man už tai moka?

 1. E February 6, 2015 / 9:56 am

  Netikėtai atradusi tinklaraštį labai nudžiugau! Tokia vidine ir išorine elegancija spinduliuojanti moteris ir taip sklandžiai rašanti apie dalykus, kurie iš tikrųjų domina! Tikiuosi entuziazmas rašyti nenuslūgs 🙂

  Like

 2. Inga February 10, 2015 / 11:27 am

  Sekmes Jums, didziausias palaikymas, nenustokite to daryti, nes darote puikiai.
  Jusu istikima skaitytoja 😉

  Like

  • violetalisa February 10, 2015 / 12:02 pm

   Ačiū, Inga,
   Ir jums didžiausios sėkmės!
   🙂

   Like

 3. Rasa February 12, 2015 / 11:37 am

  Na pagaliau kažkas rašo aiškiai, suprantamai, įdomiai. Aleliuja! 🙂
  Eilinė tiesa- niekas nevyksta veltui. Darbo mažiau, laiko daugiau, tiesiai per aplinkui ir netikėtai Jus radau :).
  Sėkmės!

  Liked by 1 person

 4. Lina February 20, 2015 / 6:24 am

  Aš irgi šį rytą netikėtai atradau 🙂 Ir žinau, kad skaitysiu šį tinklaraštį toliau! 🙂
  P.S. Bei pati pasimokysiu taip sklandžiai dėlioti savo minteles savajame :))

  Liked by 1 person

 5. Virginija March 18, 2015 / 9:13 am

  Miela Violeta (manau turinti teisę taip į Jus kreiptis, nes matau Jus per tv :), labai džiaugiuosi radusi šį blogą. Neabejoju, kad jis taps malonia atgaiva ne tik man, bet ir daugybei kitų moterų. Sėkmės. PS visada Jumis žavėjausi ir žaviuosi 🙂

  Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s