Rusiška tradicija ir Cesaria Evora

alan-1
Kai Lietuvoje svečiuojasi Alanas Broach, būna labai linksma.

Tikrai suprantu, jog jo pavardė žinoma tik rimtiems finansų analitikams, labiau susijusiems su mokesčiais ir jų teisingais tvarkymais, tačiau Alanas į Lietuvą atvyksta kelissyk per metus mokyti kitų. Jo atsakomybė – stipriai įspūdinga ir šiuo metu jis yra vienas iš partnerių ir mokesčių ekspertų pasaulinės įmonės PricewaterhouseCoopers Maskvos biure.

https://www.linkedin.com/pub/alan-broach/4/a32/562

Tačiau Alan Broach vardas didžiausios muzikos žvaigždėms (nekukliai vardijant, Rod Stewart, Cesaria Evora, Robert Palmer, Prince, Jon Bon Jovi ir daugybei kitų) buvo toks pat svarbus kaip „Tėve mūsų“.

rod

Kodėl? Ogi todėl, kad savo laiku Alanas tvarkė tų garsenybių finansinius reikalus ir buvo vienas iš didžiausių Britanijos muzikos industrijos ryklių. Prodiuseris. Nesunku įsivaizduoti kokia galia slypi jų rankose tame pasaulyje…

Taigi muzika – Alano praeitis. Dabartis – finansų reikalai. Šiuo metu su žmona jis gyvena Maskvoje. Bet kaskart susitikę pasitikslinam, ar dar vis joje. Jau gal metus buvęs prodiuseris ruošiasi pustyti padus ir nuolatos įsikurti netoli Barselonos.

Bet apie finansus nerašysiu. Nei suprantu, nei tai labai įdomu.

Intriga slypi Alano praeityje ir žvaigždžių gyvenimuose, kurie tiesiog ėjo per prodiuserio rankas. Tad jis puikiai žino, kiek iš koncertų uždirba mega žvaigždės, ko jos labiausiai bijo, kaip elgiasi kai baigiasi koncertai, kada užmiega prie baro ir t.t. Pikantiškumų ir linksmų užstalės istorijų – nors vežimu vežk.

Nesigiriu, kad Alanas apie slapčiausius delikatumus plepa prie pietų stalo. Privatumas – etikos ir kultūros dalykas. Tačiau sykiais nubyra pikantiškų nuotrupų, pataikančių į pokalbių kontekstą. Ir neslėpsiu, su šiuo žmogumi būna žiauriai smagu.

O vakarykštės istorijos tiek prajuokino, kad burnos neužsičiaupė. Ir tai, ką čia perpasakosiu, atsiklausta, pasitikslinta, ar galima viešinti.

cesaria 2

Taigi kai Alanas organizuodavo šviesios atminties dainininkės Cesarios Evoros koncertus, ne vienas iš jų vyko Maskvoje. O ten tai jau būta ir apsiausties, ir pamišusių fanų, ir limuzinų, ir cirkų, kuriuos pats prodiuseris dar ir pakurstydavo.

Tai štai pasitinka Alanas Broach Cesarią Evorą Maskvos oro uoste su limuzinu.

Kompanija sėda į automobilį vykti į viešbutį. Cesaria išsitraukia cigaretę ir, atsiklaususi ar galima, užsirūko. Praveria langą.

Vairuotojas, viso to nematydamas – limuzinas ilgas, vietos daug, langų dar daugiau, uoliai vairuoja, mina miesto link. Tačiau nuo didelio greičio ir praviro lango atsiradęs gaudesys jį sutrikdo. Pasuką limuziną šalikelėn. Sustoja. Cesaria jau spėja surūkyti savo cigaretę, langą uždaro.

limusin

Vairuotojas išlipa iš automobilio, apeina jį, atidžiai apžiūri langus, ratus. Kiekvieną padangą uoliai paspardo.

Dainininkė, atsisukusi į Alaną, nustemba – ką tai reiškia. „Nieko rimto. Čia tokia rusiška tradicija – prieš važiuojant paspardyti ratus“, – rimtai atsako prodiuseris. Limuzinas nuvažiuoja.

Kad būtų dar įtikinamiau, Alanas paprašo vairuotojo, kad tas, vos Cesariai įsėdus į automobilį, išliptų ir kaskart reikšmingai  paspardytų ratus.

Kitą dieną, po koncerto Kremliaus rūmuose Cesarios gerbėjai, užplūdę visus išėjimus, siekia pamatyti savo žvaigždę, gauti jos autografų. Minia tiek veržiasi, kad apsauga, grandine prispaudusi gerbėjus prie sienų, sukuria dainininkei koridorių saugiai pasiekti limuziną.

Alanas, apkabinęs Cesarią, sparčiai pralekia koridoriumi, sėda į limuziną ir tas ima važiuoti.

Dainininkė staiga atsisuką į Alaną ir nestebusi klausia, kodėl vairuotojas nepaspardė ratų.

„Jau. Paspardė prieš mums išeinant“, – rimtu veidu atsiliepia prodiuseris.

Dar po kelių dienų, nuvežęs išvykstančią Cesarią Evorą į oro uostą, Alanas, išėjęs iš pastato, pamato limuzino vairuotoją, vėl uoliai spardantį ratus.

„Eik velniop su savo spardymais, šou baigėsi“, – linksmai pratrūksta prodiuseris, spardymu įtikėjusiam vairuotojui…

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s