Jupiterio revizija

grupes3
Gavusi psichologės psichoterapeutės Aušros Griškonytės žinutę – kvietimą į konferenciją „Taikoje su savimi ir pasauliu“ kiek nustebau. Jaučiuosi pati sau tokia taiki ir nuosaiki, kad taikesnei ir būti neįmanoma 🙂

Be to, šeštadienio pusdienį praleisti su nepažįstamais žmonėmis ir diskutuoti apie metafiziką…

Po kiek laiko vėl gaunu Aušros žinutę: „Pardon, čia ne tau buvo skirta, nuklydo pagal vardo raidę.“

Na jau ne, pagalvojau, jei jau netyčia nuklydo, vadinasi, reikia žūtbūt prisiversti ir sudalyvauti. Tikrai, sykiais tikiu prasmingais atsitiktinumais ir sutapimais.

Tai štai taip aušo taikos su savimi ir pasauliu šeštadienis. Lyja, tamsu, po vakarykščio saulės užtemimo normaliai taip ir neprašvito. Bet jei jau pažadėjau sau, tai ir nuvažiavau.

grupes

Pirmas įspūdis – kaip filmuose. Ratu sėdi žmonės, atrodo, tuoj reikės stotis ir prisipažinti – labas, esu toks ir anoks Nelaimėlis. O visi – labas, Nelaimėli!

Žodžiu, vaizdelis nenuteikė tikslingiems mokymams ir racionalioms minčių dalyboms, apie kurias jau buvau įsisvajojusi. O kai Aušros tyliai paklausiau – ar čia reikės kažką kalbėti, visai nustėrau.
„Na duosim užduočių, teks pajudėti“, – šyptelėjo bičiulė ir Lietuvos radijo kolegė. Na taip, išeina, kad savo noru dar sykį įklimpau, privers dar ir ratais bėgioti, ir vaizduoti, jog skrendam. Buvau sykį ir tokioje istorijoje …

grupes6

Iš tiesų, psichologija man žiauriai patinka ir, jei būčiau stipri matematikoje, gal būčiau net į ją nusidavusi Universitete, bet… Šiaip ar taip gyvenimas pakiša tai, ko reikia ir kada reikia. Ir to, kas iš tiesų svarbu, net labai ieškoti neverta. Pakanka tik panorėti.

Kaip nemėgstu minios, jau esu prisipažinusi. Lygiai taip pat nesidžiaugiu ir viešu kalbėjimu, man smagiau – tyliai, ramiai, be pasirodymų. Paradoksas ar ne? Bet taip jau būna, ko labiausia bijai, būtent tas užduotis nuolatos ir gauni spręsti. Taigi televizija irgi truputį prie to paties, nors ir ji man neišugdė meilės beatodairiškam viešinimuisi. Atvirkščiai – įpūtė atsargumo ir atsakomybės.

O štai šios dienos konferencija, kad ir pusdienio trukmės, pasėjo visokių minčių. Ir va viena iš svarbiausiųjų – apie reviziją.

Ne spintos, ne tamsaus kambarėlio, bet savo vidaus. Tikiu, jog Aušra su savo kolegėmis iš VMS (vyrų ir moterų santykių) instituto to ir siekė, kad susirinkę žmonės kuo dažniau gerokai pamakaluotų stovintį vandenį savo širdyje ir prote.

Padarytų tam tikrą vertybių apskaitą, patikrintų ar vis dar yra balansas ir vėl susidėtų šviežius taškus. Ir kaip tiksliai pasakė viena iš konferencijos dalyvių, klausimas – valyti dantis ar jų nevalyti, net nekyla. O kaip su vidumi – ar reikia jį prasišluoti?

http://www.vmsi.lt/

Įdėjusi čia VMS instituto link‘ą, tenoriu nukreipti tiksliai, kad nepaklystų viena svarbi žinia. Galbūt kažkas jos iš tiesų ieško?

Ir visai tai – ne jokia reklama, bet nuo kovo 31 dienos VMS institutas skelbia pradedantis naują Bendravimo grupę. Tad tam, kam ir nelabai aišku kas yra bendravimo grupė, verta nusiduoti į tikslų jos aprašymą.

http://www.vmsi.lt/c/9/1/Bendravimo-Grupes

Beje, kaip suprantu, toje konferencijoje buvau viena iš baltų varnų, nieko nenutuokusi, jog tokios grupės renkamos nebūtinai tikslinės gydomosios terapijos tikslais. Ir pati Aušra Griškonytė vos nepaleido ašarų prisipažindama, jog jos vyksta, o ji džiaugiasi, jau keleri metai sėkmingai įgyvendinanti svajonę suburti tą visuomenės dalį, kuri kelia ne tik klausimus kaip uždirbti pinigų, kuo apsirengti ir kaip padaryti dar vieną dalyką…

grupes2

Taigi grįžtu prie konferencijos. Iš tiesų joje susirinko žmonės, išėję kelių tokių Bendravimo grupių ciklus. Akivaizdu, atėjo išpažįstantys laimę gyventi su prasmingai gauta žinia, skatinančia gebėti save įvertinti ir kilstelėti vertybių hierarchijos laiptais. Ir būtent šios dienos VMI  konferencija per keturias valandas taip išjudino emocijas, kad kai kurių žmonių akyse mačiau net ašarų.

Vienu metu ir pati vos neapsižliumbiau.

Reikėjo pamėginti sau atleisti, prisiminus situaciją, už kurią labiausiai save pjauni ir zulini. Ar yra kas tokio graužalo savo viduje neturintis?

grupes4

Žodžiu, prisipažįstu, šiandien ne tik aš išgyvenau jausmų dramą (gerai, kad kiekvienas savo viduje krapštėmės tylomis), kurią labai sėkmingai sumodeliavo psichologė.

Ir ji tarsi žaidė, klausinėdama retorinių ir nesudėtingų klausimų, įvesdama į slapčiausias sąmonės kertes ir priversdama ten gerai apsižiūrėti, įvertinti savo nedovanotiną situaciją kitomis akimis, rasti ją lengvinančių motyvų ir net sugebėjo įteigti, jog tariesi su žmogumi, kuriuo labiausiai pasitiki. O lia lia kaip tai buvo įspūdinga…

Jaučiu, vėl pernelyg čia plečiuosi, galėčiau surašyti visą epopėją 🙂

Trumpai tariant, labai verta daryti vidines revizijas. Ir kaip dažnai to imtis? To paties paklausiau konferencijoje ir aš. Atsakymas – kuo dažniau, kad ir kasdien, tuo geriau. Tik nebūtinai 6-7 val. arba 18-19 val. Kada išeina. Svarbu, kad neprisikauptų vidinės kritikos kalnų ir graužaties bei nepasitikėjimo liūno.

„Klaidų daro visi, o tarp eksperto ir pradedančiojo skirtumas tik vienas – ekspertas yra padaręs gerokai daugiau klaidų ir gavęs daugiau pamokų“, – sakė profesionalūs lektoriai. Tiesa, dar pridursiu, jog laaabai įdomiai kalbėjo kelios psichologės, verslo sistemų kūrėjas, derybų konsultantas ir net šou verslo atstovas. Ir nebuvo nė minutės, kad norėtųsi žiovauti.

Etikos sumetimais itin plėstis čia neketinu, nesu nei gydytoja, nei psichologė. Ir visai nenoriu, kad atsitiktų taip, kaip neseniai buvo vienai garsiai moteriai: parašė savivertę skatinančią knygą, kurioje nepašykštėjo testų ir patarimų, o juos, pasirodo, turi teisę naudoti tik profesionalai.

Tiksliau – kas leista Jupiteriui, neleidžiama jaučiui. Ir visada laikau, kad darbus turi daryti profesionalai, juolab tokius, kurie susiję su sąmonės ir pasąmonės šlifavimo juvelyrika.

Tad mano itin vertinamai psichologei Aušrai Griškonytei, netyčia atsiuntusiai sms sudalyvauti pokalbiuose apie taiką ir karą, širdinga padėka 🙂

http://www.lrt.lt/mediateka/laidos/P/65566/pasnekesiai_apie_tave_ir_kitus

Už šeštadienio reviziją!

Iliustracijos iš https://www.pinterest.com/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s