Oskaro drugeliai, šiuolaikinis Velykų stalas ir ignoruojamos vištos…

michel

Buvo labai sunki savaitė. Bet pasibaigė ji tobulai. Vakar su kaifu montavau šeštadienio laidą ir interviu su Micheliu Hazanavičiumi. Kaip sakoma, WOW!

O “Kino pavasario” uždarymo ceremonijos metu prie oskariškiausio režisieriaus moterys lipo kaip prie medaus. Kažką tokio jis turi, nors elgiasi nepriekaištingai korektiškai, dalykiškai, galantiškai.  Bet kažkokie drugeliai aplink jį lakioja 🙂

Oi, truputį kitaip čia turėjau pradėti! Iš tiesų, apie Michelį plačiau parašysiu kai šeštadienį išeis laida. Dar ir “Moters” žurnalui pasižadėjau interviu su juo, nes tokie susitikimai verti būti aprašyti plačiau nei penkių Oskarų kontekstas.

Taigi pradedu dar kartą. Realiau.

Arg su LukuDovil su Luku

Po darbų, naktį pasikalbėjau su sūnumi, gyvenančiu Kanadoje. Nuo šiandien pas juos jau velykinės atostogos ir niekas nei dirba, nei perka, nei parduoda. Vyro kolegos švedai irgi susikrovė daiktus ilgoms Velykų ir vaikų atostogoms. O kaimynas išskrido pas žmoną į Romą džiaugtis Velykų avinėliais ir Popiežiaus mišiomis.

Grįždama namo užsukau į parduotuvę. Pas mus ne prasčiau nei prie Vatikano. Zuikučiai, viščiukai, avinėliai, žolynėliai. Viskas, ko reikia tobulam Velykų stalui.

Va tik kiaušiniai vištų rudi! Oi nežinau, ką tos šiuolaikinės vištos galvoja.

Negi nesuvokia, kad bent prieš Velykas vertėtų pasistengti dėl baltų kiaušinių. Ir joms nė motais, kad rudus be proto sunku dažyti tradiciškomis spalvomis.

Pernai bandžiau lenkiškais dažais, išėjo visiškas ŠMC. Bet nieko. Kažkaip išdalijom ir suvalgėm.
Šiemet darysiu kaip mano mama. Ji tobulai margina kiaušinius tik svogūnų lukštais, bet prieš tai juos apraišioja žolių stiebais, džiovintais lapais, medžiagos skiautėmis, net tinkleliais nuo vyno.
Ir išeina kiaušinių puikybė didžioji.

O kas link Velykų patiekalų, pagalvojau – kaip margučiais daužosi žaliavalgiai ar veganai?
Ta proga susisiekiau su žaliavalge Gražiną Gum ir ji man prisiuntė nuostabiausią meniu, kurį galima panaudoti ne tik per Velykas.

aptep

Taigi prašom pasidžiaugti ir paragauti. Gal net tas vištas su jų rudais kiaušiniais paliksime ramybėje, kad nereikėtų daužytis kamufliažinės uniformos spalvos margučiais 🙂

Gražinos Gum velykinis meniu

majon

kiauš2

Veganiškas majonezas
0,5 stiklinės saulėgrąžų, 1 a. š. kario, 0,5 a.š. ciberžolės, 1 skiltelė česnako, 0,5 a. š. druskos, 0,5 – 1 a. š. maltų geltonų garstyčių, 0,5 stiklinės vandens.
Viską sumalame iki vientisos konsistencijos.

balta misr

”Baltoji mišrainė“
Naudojami termiškai neapdoroti produktai.
100 g šaldytų žaliųjų žirnelių, 60 g morkų, 3 v. š. citrinos sulčių, 50 g raugintų agurkų, 50 g šviežių agurkų, 50 g cukinijų, 50 g porų, keletas svogūno laiškų, šakelė krapų, žiupsnelis druskos ir juodųjų pipirų.
Žirnelius atšildome perplaudami šiltu tekančiu vandeniu, morkas tarkuojame šiaudeliais ir trumpam marinuojame žiupsneliu druskos ir šlakeliu citrinos, agurkus, cukiniją pjaustome kubeliais, smulkiname porus ir svogūnus.
Viską sumaišome su pasiruoštu veganišku majonezu. Prieš patiekiant apibarstome krapais, juodaisiais pipirais.

burokel

“Burokėlių mišrainė su slyvomis” ir veganišku majonezu
1 burokėlis, 1/4 citrinos sulčių, 0,5 a. š. druskos, 0,5 a. š. medaus, 5 vnt. džiovintų slyvų, 1/4 stiklinės graikiškų riešutų, 1/4 stiklinės veganiško majonezo.
Burokėlį sutarkuojame ir trumpai 10 min. marinuojame citrinos sultimis, medumi ir druska.
Sumaišome su smulkintomis džiovintų slyvų juostelėmis.
Sumaišome su veganišku majonezu.
Formuojame ir apibarstome kapotais graikiškais riešutais.

netikras zuikis

Netikras zuikis arba Veganiškas paštetas
0,5 stiklinės saulėgrąžų sėklų, 0,5 stiklinės moliūgų sėklų, 0,5-1 morka, 0,5 cukinijos, 0,5 šviežio  burokėlio, 0,5 svogūno, 0,5 a. š juodų pipirų, 0,5 a. š maltų kmynų, 0,5 a. š kajeno, 1 a.š. rūkytos paprikos miltelių, kuri suteikia “mėsiškai/keptą” skonį, jei to norisi, 0,5- 1 a. š. druskos.
Malame maisto smulkintuvu. Formuojame norimą formą. Jei masė per skysta, papildomai sumalkite saulėgrąžų sėklų ir sumaišykite.

kokos

Firminis Gražinos “Kokosinės varškės” tortas
Torto pagrindui:
0,5 stiklines maltų migdolų riešutų, 1 a. š. cinamono, 2 stiklinės džiovintų abrikosų, 0,5 stiklinės uogų (tinka šaldytos, skanu su avietėmis, vyšniomis), 8 v. š. kokosų aliejaus.
Varškės sluoksniui:
1 stiklinė anakardžių riešutų, 2 stiklinės kokoso drožlių, 3-5 v. š. medaus pagal skonį, 0,5 stiklinės išlydyto kokosų aliejaus, 1,5 stiklinės šilto vandens, 1- 1,5 citrinos sulčių (pagal skonį, galima ir mažiau).
Skonis turėtų būti gardžiai saldžiarūgštis.
Pirmiausia pagrindui skirtus produktus sumalame smulkintuvu ir gauta mase išklojame torto formos dugną.
“Varškės” sluoksniui skirtus produktus sumalame iki vientisos masės.
Malasi sunkiai. Reikia retkarčiais išjungti maišytuvą ir pamaišyti šaukštu.
Gautą masę užpilame ant pagrindo, išlyginame ir dedame į šaldymo kamerą, laikome 60-120 min.
Naudoti 26-30 cm formą. Prieš patiekiant galima apiberti granatų sėklomis ar džiovintais vaisiais. Pagamintą tortą šaldytuve laikom iki trijų parų.

marguc

Saldūs Velykiniai margučiai
1 stiklinė anakardžių riešutų,
2 stiklinės kokoso drožlių,
3-5 v. š. medaus arba pagal skonį,
0,5 stiklinės išlydyto kokosų aliejaus,
1 stiklinės šilto vandens,
1- 1,5 citrinos sulčių (pagal skonį, galima ir mažiau,
Skonis turėtų būti gardžiai saldžiarūgštis.
Masė turi būti tinkama minkyti. Jei per skysta, kavamale sumalkite anakardžių riešutų ir įmaišykite juos į masę.
Spalvos:
geltonai dedame ciberžolės, apelsinų ir citrinos nutarkuotų žievelių.  Raudonai – burokėlių sulčių ir vyšnių, rudai – kakavos.

detox

O už visą gausą Gražinos sukurtos maistinės ir naudingos išminties čia dalinuosi jos “Detox atostogų” informacija. Kam rūpi, pasigilinkite.

Gražių, ramių Velykų!

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s