Dolce vita 

Senokai buvau išėjusi pasižmonėti. O kai nusigavau į Juozo Statkevičiaus maudymosi kostiumų kolekcijos (vyriškų apatinių irgi) pristatymą, sužinojau – pagaliau ateina! Vasara ir šiluma! Elegantiška, saldi, rieboka ir su šampano purslais!

  
  

Taip pranašauja žinomiausias drabužių dizaineris, sukūręs paplūdimio ansamblių kolekciją.

Beje, išsirinkti derantį ir patogų maudymosi kostiumą, iš tiesų, nelengva. Arba netinka, arba nepatinka. O Juozas dar sako tiesiai – LT žmonės apskritai skiria per mažai dėmesio šiems rūbams. Nublukę, išsitampę, per maži, per dideli. Tokie drabužių vaizdai vyrauja pajūriuose.

  
  

O ką aukština jis pats?

Pirmiausia – tobulą šou. O jame – gal net nelietuviško gyvenimo normos.

Balto šilko chalatai, susiaučiami paplūdimio sijonai, maudymosi apdarai, dabinti ir marokietiškais motyvais, puloveriai, karštis, podiumo pakraščiai, imituojantys smulkiausią baltą smėlį, medžio lentelių takai, vingiuojantys tarsi vandens link, tobulas muzikos takelis, net žuvėdros klykia. Užsimerki – tiesiog jūra ir Kanai.

  
  

Beje, giliau ieškodamas, supranti, kad Meistras puikiai valdo situaciją. Džiugu, kad jį renkasi tarptautinė kompaniją, viešinanti savo produktą. Ledus. Dar iki šou visi buvo gerokai jais užganėdinti. Ir ilgiau kaip valandą laukdami pasirodymo, ramiai sau virškino suvalgytas porcijas ir spragsėjo telefonais. Geras atradimas. Paryžiuj, kai kolekcijos vėluoja po valandą, neduoda net vandens.

  
  

Su Žilvinu Grigaičiu (šou eilės kaimynu) juokavome, kad Juozo lediniai rėmėjai sujaukė protą visiems. Patys sušlamštėme po stiklinę cukraus, mažiausiai. Bet kas nepasidavė saldžiajam ledų gėriui, sulaukė prašmatnaus šampano po kolekcijos pristatymo.

O Juozas, kaip ir Juozas – visada aukštumoje. Jis žino, ką daro, kai kuria šou pagal užsakovo mostus, kai pristato savo autorines kolekcijas, kai po šou fotografuojasi su gerbėjais ir draugais tarp ledų ir motorolerių. Jis išmano ir kaip išsukinėti produktą, ir kaip įtikti publikai.

  
  

Patirtis leidžia daryti stebuklus lygioje vietoje.

Tad kokius maudymosi kostiumus Juozas siūlo?

Baltus, nude, rudus. Kaip ir priklauso solidiems ledams: pienas, vanilė, šokoladas. Linijos – ištisos, o drabužis sudėliotas taip, kad ilgintų ir lieknintų, kad dengtų tai, ko nebūtina matyti kitiems.

Ant galvų jis suka tiurbanus arba riša kaspinus, juosmenį juosia dirželiais, liepia autis kūno spalvos aukštakulnius, ant rankų kabinti daugybę apyrankių, ant kaklo – perlų vėrinius. Ką tai reiškia? E-le-gan-ciją!

Nukabinus šou variantui būtinus aksesuarus, liktų geros kokybės pajūrio drabužiai, atsiduodantys juozišku braižu. Jokių vulgarumų, akiplėšiškumų, nuogumų. Viskas atrodo paprasta. Bet taip tik atrodo…

  

Dar iki šou darydama interviu su Juozu, išgirdau, jog šio žanro drabužiai – intymi, subtili ir sunkiai įveikiama patirtis kiekvienam kūrėjui. Gali būti pravalgęs dantis su suknelėmis ir paltais, bet kai tenka sustyguoti paplūdimio apdarą, lengva nebūna.

Ką dar jis pataria vartotojui?

Ieškoti tokio paplūdimio apdaro, kuris būtų su specialiu pamušalo audiniu, nes sintetiniai pluoštai (ypač nebrangūs) yra ploni ir nepadeda nei figūros linkiams, nei kostiumui. Aišku, medžiagos turi gerai kvėpuoti, lengvai džiūti, netroškinti kūno sintetiniame apvalkale.

Savai kolekcijai jis, kad ir naudojo nepigius pluoštus, visus maudymukus siuvo tik keliasluoksnius, tvirtai apgobiančius net ir tobulas manekenių figūras. Bet po šou prisipažino, kad sunku buvo rasti gerų figūrų merginų. Ne veltui “Victoria’s Secret” angelai taip aukštinami. Liekna ir estetiška – ne visada tapatu.

Dar Juozas liepia žvalgytis ištiso apdaro. Būtiniausiai. Sako, atskiros dalys turi amžiaus cenzą. Ir gana trumpą.

Ir dar siūlo atsipalaiduoti ir nesukti galvos dėl mados.

A propos pridurčiau Juozo kolegės, VDA docentės Renatos Maldutienės pastebėjimą kita tema, tačiau tinkama ir chrestomatiniam požiūriui: “neturiu kuo apsirengti, viskas išėjo iš mados…”

Mada yra galingas drakonas, monstriška pramonė, įtakingas verslas. Toks pat didelis, kaip farmacija ar nafta. Tad joje nieko nebūna atsitiktinio, o tendencijas dėlioja ne dizaineriai. Bet tai jau kitos operos uvertiūra, apie kurią parašysiu po kurio laiko.

Grįžtu dar prie vienos puikios Juozo minties, tinkamos ne mados kuluarų tyrėjams.

Tik sulaukus 40- ties, aplanko savaiminis stiliaus jausmas, nes tik tuomet susiformuoja žmogaus tapatumas. O išvaizdos reikale jis ir yra didžioji sėkmė.

Beje, panašiai tikino ir Susanna Kebelka, meilės romanų dainė, gyvenimas prasideda tik nuo 40!

Dolce vita!

One thought on “Dolce vita 

  1. Garmin maps update Free July 2, 2015 / 2:15 pm

    I am using Open Street Maps on my eTrex 20 and it seems satisfactory
    for both trail and road information, but rather
    lacking on lake detail.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s