Krevetės su kukurūzų kruopomis arba kas svarbu Amerikai

Į Amerikos virtuvės ekspertus nepretenduosiu.

Buvau seniai, tada turėjau visokių kitokių nei virtuvė reikalų, McDonaldas dar atrodė vertybė, tad nuomonės apie tenykštę mitybą neturiu. Žinau apie ją tik iš nuogirdų ir kulinarinių knygų bei laidų. Bet atvažiavo Amerikos garsenybių šefas Art Smith į Lietuvą ir panorusius tobulintis vietinius šefus mokė plonybių.

Kokių plonybių?

Pačių ploniausių, nes dirbo vaikinas šimtą metų gubernatoriams, Prezidentams ir kai pradeda vardyti savo ištrepsėtas virtuves, mažai nepasirodo. Žodžiu, kaip sakė, net gyveno su Obamom per du blokus, tai žino ne tik ką anieji valgo, bet ir kaip laikosi.

Tai va, valgo Amerikos prezidentai paprastus maistus, gal tik gražiau atrodančius nei mūsų vėdarai, apie kuriuos sakoma labai nepagarbiai – shit out, potato in. Tai tokių visokių kimšalų aukštosiose virtuvėse jie nemėgsta. Art Smith jiems ir nesiūlė, ir nesiūlo.

Tiesa, labai mokydamas viso pasaulio šefus, jis jau tose prezidentinėse virtuvėse dienų dienom ir nesisuka, bet kai tik kokia proga, Art kūrybos reikalaujama pirmu numeriu. Net pats draugiškai giriasi, kad kai Princesė Diana lankėsi Amerikoje, jis buvo vienintelis šefas, prileistas prie maisto Dianai ruošos.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasai#/program/1455

Daug kas prašė pranešti, kada gi rodysiu per TV tą garsenybę iš prezidentų ir įžymybių pasaulio, kulinarinių knygų autorių ir TV šou vedėją, kitaip tariant, haute cousine maestro. Tai “premjera” – spalio 10d.,  o LRT TV mediatekoje seansai vyksta kiekvienam patogiausiu laiku.

Todėl kaip jis maitino Princesę Dianą, Oprah Winfrey ir visą plejadą US Prezidentų, matysis ir girdėsis laidoje. Po kurios eterio dar ir paviešinsiu, jei kas labai prašys, Art Smith patiekalų receptus, kurių mokė atvykęs į LT.

Aš tik ragavau krevečių lašą, tai galiu pripažinti, buvo labai skanu ir įdomu. Todėl kas turi kantrybės, galės rytojaus pietums pasižaisi, šiandien jau nespės.

Receptas toks, kokį gavau iš US ambasados

Krevetės su avižinėmis arba kukurūzų kruopomis

Pomidorų padažas

1 raudonoji paprika, susmulkinti

1 žalioji paprika, susmulkinti

2 maži saldūs svogūnai, susmulkinti

1 šaukštelis smulkinto česnako

2.7 kg aukštos kokybės konservuotų pomidorų, be odelių

225 g sviesto

2 lauro lapai

1/2 śakelės šviežio čiobrelio

1/2 šakeles šviežio baziliko

Druska, pipirai

Paskrudinti saldžiąsias paprikas, svogūnus, česnaką svieste kol taps skaidrūs. Ranka sutraiškyti pomidorius ir sudėti į puodą su žolelėmis ir lauro lapu. Virti valandą, paskaninti druska ir pipirais.

Ancho krevetės

15 g Kajeno pipirų

285 g džiovintų paprikų

90 g Čili pipirų

90 g Ancho miltelių

118 g rudojo cukraus

900 g tigrinių krevečių

Sumaišyti visus prieskonius ir apskrudinti keptuvėje. Krevetes sudėti į indą, aptepti jas augaliniu aliejumi, apibrastyti priekoniais. Marinuoti 6 val. Po to aliejuje apkepti kiekvieną krevetę, vartant nuo šono ant šono kas 1-2 min. Užpilti jas pasiruoštu pomidorų padažu, šiek tiek pakaitinti, kol padažas sutirštės.

Avižinės arba kukurūzų kruopos

900 g maltų avižinių kruopų

945 g grietinelės

2.83 l daržovių sultinio

450 g nesūdyto sviesto

druska, pipirai

Avižines arba kukurūzų kruopas puode sumaišyti su daržovių sultiniu, ant vidutines ugnies virti ir maišyti  kol išgaruos visas skystis. Pilti grietinėlę, sviestą ir vėl maišyti, kol išgaruoja skystis. Šiek tiek pasūdyti ir užbert pipirais.

Tikėkimės, skanaus 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s