Kaip laimėti? Neištikimybės situacija

infedility

Užėjo mada meilužėms kovoti su žmonomis ir žmonoms kautis su meilužėmis. Viešai. Pastebėjot, kas dedasi portaluose? Kasdien paduodama po atviro laiško porciją. Visiškas mūšio laukas: žmona ginasi nuo grožio ir išminties įsikūnijimo – meilužės. O meilužės gelbėja vyrus nuo suskretusių pabaisų – žmonų. Santa Barbara.

Šiame kovų kontekste prisimenu kita: super duper įdomią Esther Perel paskaitą (žemiau pridėsiu TED konferencijų linką) ir kelis skaitytus saviugdos straipsnius. Skirtingos patirties išmintys, rodo, jog yra būdas laimėti ir neištikimybės situacijoje.

Bet pradžioje dar apie vyrus – tose moterų muštynėse kažkaip jie lieka tarsi trofėjai.

Nenoriu tikėti, kad visi vyrai kiaulės. Moterų yra dar drūtesnių kiaulių ir kalių. Bet taip jau gamtos sudėta, kad vyrai labai sunkiai pakelia ištikimybės naštą. Na, jiems tiesiog neišeina ramiai nusėdėti vienoje teritorijoje – šeimoje. Jie – kovotojai, nugalėtojai, grobikai, medžiotojai. Ir tik dėl to apie 80 % iš jų nesugeba išlikti monogamiški.

Kitas klausimas – ar verta kovoti su vyro neištikimybe, ar verta kautis su meilužėmis, siekiant parsigrąžinti savo žmogų?

Ir taip, ir ne. Jei kas žinotų teisingiausią atsakymą, turbūt jį patentuotų. Grįžta laimė ir sėkmė, kai žmona parsiveda vyrą iš meilužės lovos. Nebloga pabaiga ištinka irgi, kai žmona oriai nusisuka ir nueina savo keliu. Kartais net psichologai, grakščiai padėdami klientų tarpusavio santykiams, nesugeba susitvarkyti savo asmeninių gyvenimų. Visaip būna, ir psichologijos patarimuose nėra 100 – procentinio patikimumo garantijų.

Tačiau buitiniame lygyje galioja kitokios taiskylės, nei psichologijos teorijose. Pvz., kalbama, jog gudrios moterys vyrus prisiriša trimis būdais: vaikais (ir kuo daugiau jų, tuomet vyrams nepakeliamai sunku juos palikti, o palikus išlaikyti), turtu (didelių turtų vyrai labai nemėgsta dalintis), emociniais saitais ir interesais (sunku patikėti, kad dažna moteris svajoja apie žvejybą, bet jos irgi žvejoja).

Ryte pasikalbėjusi su bičiuliu, tyrinėjančiu žmogaus psichologijos gelmes, buvau pamaloninta, kad jis patvirtino šiuos teiginius. Tik ginčijosi, jog ne visoje vyriškoje prigimtyje yra įtvirtintas veiksmų kodas – atėjau, nugalėjau, išėjau. Bet tikino, jog nė viena meilužė nenurungs vyro jausmo šeimai. Tai, kurioje yra vaikai, gyvenimo istorija ir šeimos albumai. Trumpam – gal, bet visam laikui – labai retais atvejais.

O neištikimybės paklydimai gali nutikti visiems – ir vyrams, ir moterims. Svarbiau situacijoje  susižiūrėti kiek turi išminties tuos nuklydimus blaiviai vertinti. Tik protas gali padėti išgyventi neištikimybę. Tai savo paskaitoje sako ir Esther Perel.

Beje, nesename poste pasakojau draugės istoriją, kaip vyras, apsukęs pasismaginimo ratą, vis dėlto senti nutarė su pirmąja žmona ir pasiprašė atgal. Ir jo, norinčio grįžti, argumentai buvo patvirtinantys aukščiau išdėtas tezes: tikras jausmas, geroji patirtis, bendra istorija, pasitikėjimas.

Tiesa, ta istorija dar nesibaigusi, nėra kaip padaryti išvadų. Ne „Sexas ir miestas“, kas savaitę nepasirodo nauja serija. Bet panašu, kad mano draugei jau nesinori susisieti su buvusiu vyru.

Tai štai po visų patirčių ir skaitalų apibendrinimo, grįžtu prie pradžioje minėtų saviugdos principų. Kad ir filosofiškų, bet deramų apgaudinėjamiesiems. Ypač tiems, kuriems skauda.

Patarimai tokie:

  • prie nieko nepririšk. Anksčiau ar vėliau prisirišimas perauga į priklausomybę. O priklausomybė pamina asmenybę. Prieraišumas žlugdo ir suteikia skausmo. Nesvarbu prie ko prilipai: žmogaus, įpročio, ritualo, pomėgio. Jis tave užvaldys. Neprisirišk.
  • Į viską žiūrėk laisvos valios principu. Kas prasideda, tas ir baigiasi. Vaikai užauga. Artimieji palieka. Mylimieji apgauna. Draugai išduoda. Likimas nuveda kitu nei tikėta keliu.

Todėl susidūrus su neištikimybe verta prisiminti:

  • su juo ar be jo, vis tiek tau viskas bus gerai
  • jei jo poelgis tau atrodo skaudinantis – tai tik tavo nuomonė
  • tai tik tavo jausmas ir nenoras suteikti kitam laisvę elgtis savaip
  • vienintelis tau pavaldus dalykas – tavo paties pokyčiai
  • keiskis, keisk savo gyvenimą.

Tai va, toks budizmas. O pabaigoje – fantastiška TED konferencijos paskaita ir Esther Perel, tikinanti, jog neištikimybė – tai bėgimas nuo savęs…

Enjoy, kaip sakoma 🙂

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s