Atradimai apie kojines

“Nupirk kojinių. Odos spalvos – dėdės Lukašenkos, tinkančių prie lakuotų batelių, neblizgančių. Ir kelias mėlynų – nuo pačių tamsiausių iki jūros mėlio. Tik nestorų. Nueik į parduotuvę prie namų, pas mūsų mielą ponią, kuri jomis prekiauja, ji viską žinos”, – toks buvo draugės laiškas, kurį ji man surašė.

Turbūt daug kam taip būna, kad metų metais vaikšto greta gero dalyko, bet jo nei pastebi, nei juo susidomi. Lygiai taip ir man. Gal dar metus būčiau ėjusi pro šalį, jei ne draugė.

Viskas būtų suprantama, tik čia įsiterpia viena aplinkybė. Ta mano draugė, pristigusi kojinių, dabar gyvena Italijoje, kur ko jau ko, o kojinių yra milijonai ir jų kokybė – nepriekaištinga. Mano akimis.

Aš pati pas mus, kokiuose “Droguose”, kartais specialiai renkuosi itališkas kojines, ypač kai pasitaiko neblogai nukainuotos. O jai, sėdinčiai makaronų ir madų šalyje, pasirodo, reikia tik tų, kurias parduoda greta namų, Vilniuje. Sako, itališkos tai smunka, einant gali net pamesti, tai blizga ne vietoje, tai plyšta, ir šiaip nepatinka…

Pripažįstu, kojines pirkdama, žiūriu kiek denų ir kiek pinigų. Tiesa, dar – spalvą, bet kadangi mano mėgstamiausia – giliai juoda arba tamsiai pilka, vadinamoji antracito, tai daugiau įmantrybių ir neieškau. Pamanykit, kojinės.

Juk visos esame patyrę, kad jų gyvenimas kaip peteliškių: rytą ištraukei iš celofanų, vakare išmetei į šiukšliadėžę. Net ir brangesnėmis dėvėdama po ilgos dienos neretai randi išlindusius pirštus, ir nieko čia nuostabaus. O pasirodo, tai – anomalija. Geros kojinės turi atlaikyti ne tik pirštus batuose, bet ir kelius, jei jie kartais nusibrozdina į asfaltą. Bet apie tai žemiau. O kol kas dar nuoširdžiai stebiuosi savo draugės poreikiais, bet jau suku link nurodytos kojinių parduotuvės.

pard

Ir ji tikrai greta namų. Maža, jauki, kojinių – kalnai. Visokiausių. Kai išsitraukiu telefoną ir savininkei imu skaityti draugės atsiųstą laišką su nurodymais, kojinių pagyromis ir savininkės profesiniu pripažinimu, matau kaip ponia net nukaista. O aš baisingai susiintriguoju kojinių tvarumu.

O dar paminėtas dėdė Lukašenka! Pradžioje manau – žodžių žaismas. Neatėjo į galvą, kad dėdės Lukašenkos šalis esanti prie kojinių gamintojų elito.

Ir “Demodos” savininkė Jolanta tai patvirtina, išpasakodama visokių gėrių apie baltarusių naudojamas žaliavas ir technologijas. Ir prieš akis ima dėlioti užprašytas draugės kojines. Kokie gi čia stebuklai gerieji, kad reikia juos vežti iš Lietuvos į Italiją?

kojinės baltar2kojines baltar

Bet kai po viso kokybės parametrų aiškinimo kojinių žinovė jas ištraukia iš pakuotės ir pasiūlo pavedžioti pirštais, daugiau nieko aiškinti nereikia, netenku žado, irgi nusiperku porą sau, ne tik draugei.

Taigi tikrai taip. Būtent gretimoje šalyje gaminamos tobuliausios kojinės. Ir nė kiek ne tokios, kaip bobutės pardavinėja prie Kalvarijų ar Halės turgaviečių. Šios – gero mezgimo, švelnios, tvirtos, puikiausios spalvų paletės kojinės. Ploniausios, storesnės, storiausios, kokių tik širdis geidžia. Ir nė viename super duper markete tokių nė-ra!

kojinės baltar3

Dar prasižiojau, jog esu Wolford mėgėja. Tų, kurios kainavo po 100 lt, kol buvo ne eurai, bet kadangi yra nesunešiojamos, tai net nežinau kiek dabar atsieina eurais. Į tai parduotuvės savininkė ant prekystalio išguldo bent kelias poras savo parduodamų belgiškųjų, ištraukia iš pakuočių ir vėl pasiūlo per jas pabraukyti ranka… Pojūtis – šilkas, visiškas elastingas šilkas.

kojines belgkojine belg2

Ir kai patvirtina, jog šios esančios ne ką prastesnės už garsiąsias Wolford ilgaamžes, ir kadangi yra gerokai pigesnės, tai ir tų sau pasiimu. Dar ponia Jolanta pridūria, jog pati, kažkada buvo taip parklupusi, kad keliai kraujais pasruvo, o kojinės net akimis nemirktelėjo. Ar ne stebuklas?

kojines super

Tai va tokia išėjo čia reklama. Ėjau nieko nežinodama, pildydama draugės poreikius, o išėjau prisipirkusi stebuklų, kurių prisireikia net gyvenant Italijoje. Ir smagu ne tik pasidalyti gera žinia, bet ir palaikyti smulkaus verslo atstovus. Koks puikumas kai žmonės specializuojasi ir žino, ką ir kodėl veikia. Iš to ir kyla pasitikėjimas.

Beje, ponia Jolanta šiame – kojinių – versle esanti jau 15 metų. Taigi laikas – reikalas patikimas. Prašom nepamiršti, jei tik reikės nesumeluotos kokybės.

kojine belg3

Parduotuvė “Demoda” įsikūrusi Vilniuje, Totorių g. 17, iškabų nėra, ieškoti už Sulčių baro, einant KAM’o link.

4 thoughts on “Atradimai apie kojines

 1. Vilma November 18, 2015 / 10:01 am

  Labai ačiū už įrašą, labai labai labai pravertė. Buvau radusi Vilniuje tik vienus pardavėjus, siūlančius spalvotas 2XL pėdkelnes. Pasiskaičiusi Jūsų įrašą, konstatavau, kad minimą parduotuvę praeidavau nieko nesitikėdama — daugiau nei 7 panašiose, didelėse tinklinėse arba mažose, pasakius, ko ieškau, pardavėjos žvilgsnis reikšdavo maždaug “nereikia šitiek ryti, ir rasit” ir “džiaukitės, kad toookių didelių juodų (ar net rudų!) turim” mišinį. Arba tiesiog sulaukdavau mandagaus atsakymo, kad yra juodos, geriausiu atveju dar rudos ir labai labai tamsios mėlynos, nes niekas kitokių neperka, tai nevežam. Paskaičiau, pro šalį eidama užsukau pasiteirauti, išėjau su 3 poromis ir dar grįšiu: sužavėjo ir pasirinkimas, ir nepaprastai šilta, dalykiška, sumani šeimininkė.

  Like

  • violetalisa November 18, 2015 / 6:59 pm

   Džiugu, Vilma,
   Jūs ne vieniša, daug kas labai džiaugiasi ir tom kojinėm, ir ta parduotuvės savininke.
   Vadinas, žmogus daro gerą darbą, jei yra kam įvertinti 🙂

   Like

 2. Lolita November 25, 2015 / 3:35 pm

  Pasidalinu Jūsų įrašu FB su draugėmis, p.Violeta. Kas jau kas, o pėdkelnės vienija visas moteris 🙂

  Like

  • violetalisa November 25, 2015 / 3:46 pm

   Labai prašom,
   kojinės – šventas reikalas dar nuo Chanel laikų 🙂

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s