Kaip Alpių slidininkas arba heattech magija

Gal ir prajuokinsiu, bet nesiliauju stebėtis šiuolaikinėmis technologijomis. Drabužių srityje.

Šiuo atveju atradimu tapo slidinėjimo drabužiai.


Ne, neslidinėjau, per kalnus nesibadziojau, į Alpes pramogauti neskridau.

Šaltis užklupo pajūryje, kur pasidariau trumpas kalėdines ir naujametes atostogas. Jūra, vaikščiojimas pajūriais, draugų lankymas Nidoje, knygos, šampanas ir kiti tobuli malonumai. Bet staiga bac ir minus -niolika!

Kai vyksti pramogauti į pajūrį, visai negalvoji, jog ten gali užspausti nesuvokiami šalčiai. Kad gelia, kad drėgna, kad pučia be perstojo, esu nekart girdėjusi iš pajūriečių. Tik kad toks minusas ištiktų ir pradžioje dar nuožmiais vėjais kankintų, stebėjosi net vietiniai.

Bet ką darysi, laisvadienių negali pasirinkti kada nori, ir jei jau pramogaut, tai pramogaut, negi dėl šalčio atsisakysi vaikščiojimo ir pro langą į pasaulį žiūrėsi. Beliko ieškot deramų drabužių. Nors išlaidauti tam visai nesinorėjo.

Šokom ir nusigavom į Kretingą, o intuicija užvedė į pirmą pasitaikiusią antrų rankų parduotuvę. Žinau, kad “antrose rankose” daug kas perka specifinius drabužius: sodo, sniego, ūkio darbams. Daug kas ir pasakojo, randa visai naujų. Pardavėjų paklausiau, ar turi slidinėjimo kelnių, striukių ir panašių gėrių. Turi. Mostelėjo ranka į kampą, kur kabėjo rūbai, sudrožti, išplyšusiais pamušalais, kitaip tariant, nieko gero.

O išeinant dar užmečiau akį į “prabangos” daiktų eilę, kur brangios naujienos kaba arčiau kasos. Bingo! Vienas moteriškas kelnių su striuke derinys – naujas, naujutėlis ir vienos vyriškos kelnės. Kaip tik ko reikia. Puolėm matuotis, liuks, telpam, perkam. Už tokius daiktus specializuotoje parduotuvėje supliektum mažiausiai tris ir daugiau šimtų €. Gi Kretingoje tai kainavo: moteriškas kostiumas be kelių eurų 70, o vyriškos kelnės – 40.

Įtariu, už naujus drabužius su etiketėmis – gera kaina, nes kai žiemos pradžioje ieškojau kelnių lauko sportui su minuso temperatūra, “Sportland” centre, Vilniuje be 150€ nieko neradau. “Audime” irgi nebuvo pigesnių nei 50€, o tos, kurių užnorėjau, būtų atsiėję per 70€. Ai, pagalvojau, nei šalčių čia labai bus, nei čia kokia didelė sportininkė, kad lakstyčiau su naujų technologijų kelnėm, išgyvensiu su turimomis timpomis.

Bet neišgyvenau ir dėl to grižtu prie to, nuo ko ir pradėjau – nuostabos technologijoms.

Faktas tas, kad naujų technologijų drabužiams taupyti neverta. Tik verta skrupulingai rinktis tinkančius, bet ne pigiausius. Specifiniai rūbai turi specifinę paskirtį ir jie “atidirba” savo kainas. Aišku, už vardą dar daugiau suploji, bet tiek vardinių prekių gamintojai, tiek ir kuklesnieji, dažniausiai viską gamina daugmaž iš tokių pat technologinių medžiagų. Tad kiekvieno valia rinktis už ką mokėti, už daiktą ar vardą, nes jo kaina visada bus aukštesnė.

Su slidinėjimo kostiumu man labai pasisekė, jei LT tokių būtų, kainuotų tikrai nesvietiškai. Pagooglinus radau, jog tai super duper kanadietiškas vardas – “Whistler”, kainuojantis kaip reikiant. O įsigyti kokybę už juokingą kainą – liuks. Gal dėl to vaikštau kaip kosmonautas, kuriam neskauda galvos: ar -10C, ar -20C. Tiesa, ant kostiumo etiketės pažymėta, jog tinka iki -15C, bet išbandyta ir tikrai dera gilesniam šalčiui.

Įdomumas, dar ir tas, kad po kostiumu, dėviu tik vieną ploną termopuloverį, irgi pirktą be jokios nuovokos ir orientavimosi į “vardiškumą”, o tik dėl šalčio. Kai rudenį buvau Berlyne, užsukau į savo mylimą “Uniqlo” ir radau “Heattech” liniją. Pagalvojau, ech, žiema yra žiema, gal pravers, daiktas nebrangus, verta įsigyti.

Kad pravertė, faktas. Abu daiktai pravertė. Ir kažkam netikęs kostiumas, ir netyčia įsigytas puloveris. Bet labiausiai smagu, kad pagaliau susivokiau, jog trys vilnoniai megztiniai ir dvejos kelnės nėra tai, kuo verta gelbėtis per šalčius.

Ir dar galvoju, kaip smagu mažiems vaikams dėvėti tokius drabužius: lengvus, nevaržančius judesių, maloniai šildančius ir nekaitinančius iki devinto prakaito. Tad kas turi galimybę lankyti UNIQLO didžiuosiuose Europos, CA ir US miestuose, labai rekomenduoju, susiraskite HEATTECH liniją.

http://www.uniqlo.com/us/women/heattech.html

O dar sau manau, visai būtų neprastai su atrasta uniforma vaikščioti ir po sostinę. Jei jau prie jūros slidinėjimo drabužiai ir “Heattech” sudaro puikiausią sąjungą, tai pravers jie ir visokio stiprumo šaltyje didesniame mieste. Ir nusispjaut, jog tai kalnų drabužiai. Kaip sakoma, it’s up to me 🙂

Taigi, jei ateinantį pirmadienį Vilniuje dar laikysis toooks minusas, į darbą eisiu kaip Alpių slidininkas.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s