Grażūs vyrai – didelės nelaimės

Gražių vyrų diskriminuoti nevalia, net mūsų tautosaka byloja, jog vyrą puošia ir snarglys. Tai išeina, kad bet kuris su kelnėmis – jau ir gražus.
O dabar – rimtai. Kol Lietuvoje dar nėra skaudžių istorijų, kuriomis jau gyvena kitų EU šalių moterys, galima laimėti laiko ir įspėti apie baisius dalykus. Turbūt akivaizdu kur lenkiu?

Taip, link kitatikių, gyvenančių šiltuosiuose kraštuose, karinguose ir taikiuose, tačiau siekiančių europiečių moterų, ypač blondinių. Kodėl akcentuoju kitatikius? Todėl, kad tam yra pagrindo, susijusio su dabarties situacijomis, smurto protrūkiais Vokietijoje ir kitur, ir tai jau akivaizdu.

Prisipažįstu, jog neformaliai esu tolerantiška visoms religijoms. Buvau ir mečetėse, mielai klausiau per minaretų garsiakalbius sklindančių mulų šaukimų maldai… Buvau pas budistus, shinto išpažįstančiuosius, pažįstu krišnaistų, giliai tikinčių provoslavų, bet Islamas kelia vis daugiau baimės ir nepasitikėjimo. Nors tu ką.

Suvokiu, taip kalbėti negalima, neleistina tapatinti atskirų žmonių veiklos su tikėjimu. Viską žinau. Bet tyliai manau priešingai. Ir esu tikra, kad lygiai tą patį galvoja ir kiti šimtai tūkstančių, dar likusių gyventi Lietuvoje, tačiau viešai kalbančių tolerantiškus dalykus, nes taip esą reikia, nes privalu atjausti nelaiminguosius.

Tačiau atjausti nelaiminguosius – viena,  suprasti juos – kita. Nors pas mus šalta ir nesotus gyvenimas, ir čia jie nei eis, nei norės gyventi, tai nereiškia, kad jie nenorės mūsų merginų ir moterų. O jos kartais pačios nežinia ko nori ir kaip akis išdegusios puola bet kieno glėbin. Ar tai iš smalsumo, ar tai iš aistros, ar nevilties, ar užliūliuotos saldžių kliedesių…

Kas buvo arti Turkijos, Egipto, Maroko, Saudo Arabijos ir kitų panašių kraštų, puikiai žino ką reiškia tenykščių vyrų leksika ir „žvejojimo“ kabliukai: hello darling, what country are you from, what is your name, labas, ačiū, you are so beautiful, be my Venus ir pan.

Girdėta? Ir po to sekantys klausimai – ar žinai miestą Šiauliai (šioje vietoje gali būti visi LT miestai, kur tik yra turizmo agentūrų biurų), gal pažįsti Rūta … ytę ar …aitę, gal gali nuvežti jai laišką, ji mano draugė, gyveno šitame viešbutyje, aš pas ją greit važiuosiu ir t.t. Lietuvių pėdsakų pilni pietų kurortai. O tenykščiai vyrai puikiausiai žino kaip kirkinti mergas. Iliuzija, jog jie sutverti meilei, verta kinematografo: gražūs, aistringi, moka kalbėti taip, kad linksta ausys (o moterys jomis ir myli), žada aukso kalnus, visada viskam pasirengę, siūlosi ant rankų nusinešti į svajonių karalystę… Bolivudas!

Bet dabar apie liūdnesnes baigtis. Praėjusį šeštadienį laidoje parodžiau verslininkę Eriką Stankevičiūtę, kurį puikiai klesti be svieto lyginimo ir neturi jokio tikslo viešintis religijų nesantaikos klausimais, tačiau jai trūko kantrybė ir ji viešai prabilo apie grėsmę. Išpasakojo žiauriai nesmagių dalykų, susijusių su moterų ir vyrų santykiais, su gyvenimu, kurio būdą, galimai teks perimti ir mums. Kodėl? Todėl, kad keičiasi laikai, vis labiau artėja rimtos grėsmės ir kinematografu jau nekvepia. Ir panašu, jog dar niekada per TV nebuvo taip atvirai kalbama apie dalykus, kuriais pasižymi „džigitai“, aistringai besimeilinantys moterims, užliūliuojantys taip, kad jos meta viską ir keliauja į jų į pasakas…

Kuo gi tos pasakos baigiasi? Depresijomis, psichotropiniais vaistais, daugpatyste, išvarymu iš namų, atimtais vaikais, baltosios prostitutės vardu, grasinimais, fiziniu ir psichologiniu smurtu. Ar gali būti kitaip? Turbūt nelabai. Sako, skiriasi religijos, nesutampa vertybės. Be aistros ir iliuzijų tarp žmonių daugiau nėra jokio bendro pamato.

Nuolatos važinėjanti daryti savo verslų į Maskvą, mano pašnekovė ten prisižiūrėjo baisybių, apie kurias ir pasakojo laidoje. Ir tas baisybes patiria ne kokios vištos prilipintais nagais, o verslios, protingos moteriškės, kažkokiu būdu dėl gražuolių nublūstančios, pametančios protą, paliekančios šeimas ir tekančios už juodaakių.

Protingos moterys žino, jog gražus vyras – moteriai didelė nelaimė, bet kitatikis gražuolis – tiesiog tragedija. Ir dar tokia, kad viską, ką pasakojo Erika Stankevičiūtė, pateikti TV ekrane buvo gana komplikuota. Kai kas liko už kadro, ypač garsios pavardės, kurias minėti nebuvo galima, metodai, kaip tos moterys „patvarkomos“. Tačiau ir to, ką pati pašnekovė matė savomis akimis ir ką dėstė apie bėdon pakliuvusias savo drauges, pakanka susimąstyti.

Labai čia nesiplėsiu, bet nuo pirmadienio ryto daug kas klausinėjo, ką ten šeštadienį rodei? Ir kai po laidos ne viena rimta moteris sms žinutėje parašė: „Klausau ir kaifuoju, bravo, puikus kalbėtojos pasirinkimas, pagaliau nacionalinis transliuotojas kalba tiesiai“ – pamaniau, pataikėme į dešimtuką.

Taigi kas nori, visus tuos detalumus apie grėsmes, slypinčias intymiuose santykiuose, gali rasti LRT TV mediatekoje.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/91881/e_stankeviciute_dar_negirdejau_laimingos_istorijos_moters_istekejusios_uz_musulmono#wowzaplaystart=1089000&wowzaplayduration=1311000

O nuo savęs galiu pridurti, jog turiu draugų musulmonų, pažįstu vieną laimingą mišraus tikėjimo šeimą, bet nesakau, jog tokių daugiau nėra. Galbūt yra, tik tikimybė laimingai nutekėti iš meilės už bet kurio karštakraujo gražuolio yra menka.

Palaikau artimus ryšius su turku, vedusiu suomę. Pati filmavau, pasakojau jų meilės istoriją ir nė velnio ja netikėjau. Bet pasirodo, labai klydau, ir ačiū Dievui. Jie puikiai sugyvena, jis neturi kitų žmonų, nors ir musulmonas, bet prisipažino nesąs giliai tikintis. Tiesa, daugpatystės klausimas suomei vis dėlto buvo kilęs. Nežinau, kaip jis jai išsklaidė dvejones, jog neparves namo antros, trečios žmonos, bet jiedu susilaukę dviejų vaikų, pusę metų taškosi šiltoje Turkijoje, kitą pusę – Suomijoje. Visiškas happyendas.

Tačiau įspėjimai dėl kitatikių gražuolių juodomis akimis – nelaužti iš piršto.

One thought on “Grażūs vyrai – didelės nelaimės

  1. Egle January 19, 2016 / 2:37 pm

    Ir laida įdomi buvo, ir rašote puikiai, iš tos serijos “my thoughts exactly” 🙂 ačiū!

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s