Baltos kelnės kompensuoti remontą

vb

Vieną dieną atsibudau užsimaniusi baltų džinsų. Taip iš niekur nieko, be jokių mąstymų apie madas, stilius ir tendencijas. Tiesiog baltų – ir viskas. Ir ne dėl Brexito tas noras aplankė.

Pagalvojau, seniai betyrinėjau mados tendencijas ir nuorodas, bet baltų džinsų užnorėjau ne bet kokių. Trumpesnių, siauresnių. Kitų – pilna spinta, tiksliau, dėžės, kuriose gyvena mano rūbai. Gyvena, laukdami geresnių laikų kai baigsis remontas. Kartais pagalvoju, gal jis niekada ir nesibaigs…

Beje, kad remontas įvyks per porą mėnesių, buvau sukūrusi tik aš. Visi kiti žinojo, jog tokių stebuklų nebūna. Dabar jau ir aš garsiai sakau – tikrai, taip nebūna!

Remontas kaip meilė, trunka tol, kol pradedi jo nekęsti, jis tave ima erzinti, bet gyventi be jo negali, o su juo – negali dar labiau. Ir net mano auksarankis meistras Eimantas, tikrai žinojęs, kad remontas trunka trumpiau nei meilė, dabar mane erzindamas juokauja – šiemet tikrai baigsim.

Šiaip apie tokius sunkiai suvokiamus dalykus galėtų būti išleistas koks mokomasis vadovėlis, kad tas, kuris tiki dviejų mėnesių trukmės remontais, susivoktų realybėje ir žinotų kaip elgtis didžių darbų metu. Dabar ir aš žinau: tinkas džiūsta ilgai, išsirinkti santechnikos daiktus, gerus ir nekosminių kainų, užtrunka, unitazas ir tas turi savo stilių, o ką jau kalbėt apie palangių, durų, virtuvės baldų ir kitus reikalus, kurie išgriovus sienas staiga pasidaro ne į temą… Žodžiu, galėtų tai būti visa enciklopedija durneliams…

Bet svarbiausia visoje toje makalynėje ir enciklopedijoje “gauti” gerą ir patikimą meistrą. Tokį, kurį pirmą kartą pamačius nutariau, pasiklydo žmogus… Visas tvarkingas, švarus, kultūringas. Atidariau duris laukdama statybininko ir – kaip Dievą myliu – stovi modelis.

O jis sako – meistras aš.

Beveik metus laukiau, kada tas meistras modelis bus laisvas pradėti darbus mano bute. Ir dabar, net kai tie darbai trunka neįmanomai ilgai, vis tiek jam galiu žerti tik komplimentus. Už protingą darbo ir mano interesų derinimą, už kokybę ir atsidavimą derantis dėl nuolaidų su elektrikais, santechnikais ir dar nežinau su kuo. Už tai, kad jis, priešingai kitiems, dirbantiems tokius darbus, nereikalauja atsiskaitinėti “grynais” ir nevartoja alkoholio… Ir kad jam nieko nėra neįmanomo.

Ir dar to paties remonto metu, kai kažkas džiūsta – nedžiūsta ir galima būtų chaltūrinti kitur, jis perdaro mano mamos vonią į dušą, laksto atidarinėti ir uždarinėti mano langus kai lyja lietūs ir per tuos keturis remonto mėnesius nėkart nepaveda.

Žodžiu, tyliai manau sau, būna gerų žmonių, ir nieko čia ypatingo. Bet kad taip nuskilo man, kai nieko nei suprantu, nei noriu suprasti statybų mene, tai net ir nesitiki!

Ko nerasi už pinigus, atrasi už labai didelius pinigus, sako naujojo folkloro kūrėjai. Bet su meistru Eimantu yra kitaip – nemoki milijonų, esi ramus kaip belgas ir net sugebi išlaikyti šaltą protą. Juk remontas kažkada pasibaigs…

O šiuo metu jau sudarinėju savo pažįstamų sąrašą, kas stos pas Eimantą į eilę toliau, nes po manęs jau susirikiavę kiti. Rimtai. Esu juo tiek tikra, kad nuoširdžiai negaila padaryti gera ketinantiems remontuotis – pasiūlyti rašytis į eilę ir sulaukti Eimanto.

Jei reikės, rašykit drąsiai į mano e-paštą (soonplace@gmail.com) ar FB į PM. Tokių meistrų šiais laikais nebūna. Bent jau Vilniuje.

Ir kai po 10 metų vėl darysiu remontą, kantriai stovėsiu toje pat eilėje prie savo meistro, kaip ir pirmąsyk, vėl lauksiu, kad ir metus. Tikiuosi, taip dorai dirbdamas jis nesusigundys emigruoti, ypač po Brexito.

Bet prie ko gi čia baltos kelnės?

Prie to, kad baltos kelnės ir balti džinsai, pasirodo, esą viena iš šios vasaros tendencijų. Ir visai ne be reikalo jas sapnavau. Nes kol mano buvę vasaros drabužiai gyvena dėžėse, garderobą galima ir atsinaujinti. Taip ir darau tyliai, laukdama remonto pabaigos.

Ir kadangi tų sumanytų baltų džinsų teko gerokai paieškoti kol radau deramus, neplėšytus, siaurus, bet su lycra, patogius ir gero audinio, galiu pasidalyti, kurie yra nebrangūs ir tikrai kokybiški. Tad jei kas panorės patogių ir gražių baltų džinsų, panašių į kelnes, verta ieškoti H&M, L.O.G.G ženklo modelių skyriuje – tobuli ir kišenės proporcingose vietose, ir juosmuo ten, kur reikia.

Mačiau ir ZARA turi neblogos kokybės modelių, tinkančių vertinančioms neiššūkių madą.

Tai va, remonto kompensacija – baltos kelnės.

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s