Apie perdėtą odos jautrumą ir kremų konkursą

 

Nuoširdžiai pavydžiu moterims, turinčios nejautrią odą. Tokią paprastą, teisingą odą – riebią, sausą ar dar kokią, bet nejautrią. Ant kurios tepi kremą – drėgną, riebų, dieninį, naktinį ar kokį reikia ir jauti, kaip oda maitinsi, atsigauna, gražėja. Na, su gražėjimu visai būna, bet svarbiausia pasitepus jausti komfortą. Tada ir oda padėkoja.

Bet būna tokių jautrių odų, kad gali tepti geriausius kremus, o ji tik šiaušiasi, nervinasi ir nė kiek nesiruošia būti dėkinga. Nežinau nuo ko čia taip, Mėnulis ar Saulė veikia, bet niekas netinka, nors verk.

Turbūt galėčiau būti neblogas testuotojas: nuo prasto vyno per 10 minučių imu čiaudėti, o nuo prasto kremo imu kasytis. Kaip juokauju, galiu atskirti, kuris kremas veidui, o kuris batams tinkamas. Tai pastaruoju metu tuo ir užsiimu. Bandau kremus. Ne iš gero gyvenimo.

Kažkodėl manoji oda, kartu su vasaros pabaiga ir prasidėjusiu šildymo sezonu, nutarė garsiai reikšti savo nepasitenkinimą esamu gyvenimu. Vakare lyg ir gražiuoju sutariam, nusiprausiam, pasitepam kremu, o po kelių minučių –  aliarmas! Netinka! Plaunam, ieškom kito tepalo, nes kitaip – komforto nėra.

Pagalbos ėmiau vaikščioti į vaistinę. Gerai, kad vaistininkėms manęs gaila. Ir vėl netiko? Iš liūdnos minos viską supranta ir eina ieškoti naujo mėginuko. Kokių tik jų neišbandžiau… Jei viską, ką norėtum tepti, reikėtų pirkti ir mesti lauk, būtų prastai.

Prieš kurį laiką viename dienraštyje perskaičiau iš lenkų spaudos perspausdinto tyrimo rezultatus. Moterų grupė bandė kremus ir juos vertino. Nelabai aišku, koks ten joms buvo duotas pasirinkimas. Bet tirti buvo ir „Lidl“ produktai. Tikrai neturiu nieko prieš tą tinklą,  žuvį ten pirkau ir avokadų, bet kadangi žmonių minios amžinos, dažnai nėra kada ten gaišintis.

Tai štai grįžtant prie minėto tyrimo, lenkės geriausiais įvardijo „Lidl“ kremus „Cien“. Vos keli eurai, o kokie puikūs atsiliepimai, kokia produkto kokybė, koks skalsumas. Anot bandytojų, jie geriausi iš visų. Gerokai keista, bet bandytų kremų sąrašo apačioje atsidūrė patys brangiausi produktai, šiaip įvardijami kaip patikimi ir vertinami kaip kokybiški. Negaliu pasakyti, kad visus juos esu bandžiusi, bet kažką teko, o štai tyrėjos išbrokavo visus, nors kiek garsesnius vardus. No. 1 liko „Cien“.

Tiesą sakant, nepatikėjau tuo tyrimu. Taip nebūna. Ypač turint galvoje, kad pigūs produktai negali būti geresni už tuos, į kuriuos investuojama rimtai. Jau sykį rašiau, esu mačiusi kosmetikos laboratorijas Prancūzijoje, Italijoje. Vien ten dirbančių specialistų chalatai, pirštinės ir įrankiai kiek kainuoja, ką jau kalbėt apie mokslo tyrimus, cheminius konteinerius, kuriais kremų molekulės transportuojamos į odą, ir kitas  medžiagas, vitaminus, aliejus, pagaliau pakuotes, kurios naudojamos produktams. Žodžiu, patikimo produkto net savikaina nebūna niekinė.

Bet jei jau lenkų tyrėjų nuomonė apie „Cien“ kremus buvo tokia gera, pagalvojau, reikia ir man juos bandyti. Gal čia ir bus tas paprastas geras daiktas, kuris daro stebuklus.

Pabandžiau. Deja, kremo poveikis buvo nekoks, kad ir kaip skaniai jis kvepėjo, maloniai tepėsi, gerai gėrėsi, bet rezultato sulaukiau – oda išraudo, ėmė perštėti, niežtėti ir t.t. Netiko. Nesakau, kad tai blogi produktai, bet dar labiau netikiu stebuklu už kelis pinigus.

Kitą dieną vėl pasirodžiau vaistinėje. Su vaistininke dar ir aptarėm tą patį straipsnį. Sako, ne viena tokia klientė buvo atėjusi, klausti nuomonės, kaip čia su tais tyrimais išeina.

Todėl po visų bandymų susidarau savo kremų eilę jautriai odai, kuriai nedera riebūs produktai, sukuriantys ant odos plėvelę ir dar labiau erzinantys.

Pirmu numeriu įvardiju „Pevonia“ (reactiv skin cream) – lengvos tekstūros, puikiai maitinantis, neapsunkinantis, tolygiai įsigeriantis ir ilgai saugantis drėgmės balansą.

Antru produktu laikau „SVR“ (sensifine cream) – puikiai drėkinantis, tinkamas polialerginei odai, lengvai įsigeriantis, neapsunkina, neerzina.

Trečiu geru daiktu pavadinčiau „Uriage“ (Xemose – lipid replenishing antiirritation cream) – už pirmus du kiek riebesnis, bet nedirgina, pakanka nedidelio kiekio odą pamaitinti ir apsaugoti. Tikrai skalsus. Kad ir iš mėginuko.

Tiek išvadų iš mano bandymų.

Tad jei kas vargsta su jautria oda ir kremų paieškomis, dar pridurčiau kelis patarimus:

  • nėra prasmės ir objektyvumo tikėti bendriniais tyrimais, kai vienas, ką tik į rinką įvežtas, produktas išaukštinamas, o kiti nuvertinami;
  • nėra reikalo pirkti kremų dėžutes ir bandyti – tiks ar netiks, tai – brangus malonumas;
  • jei oda jautri, verčiau eiti tiesiai į vaistinę;
  • vaistinėse yra mėginukų, kaip prasitarė vaistininkė, tiesiog dalijamų, bet neparduodamų. Pabandyti jų puikiai užtenka.

O paskiausias patarimas iš „Pevonia“kosmetikos atstovės Lietuvoje: pieneliai odai valyti jos nevalo, o tik įtrina giliau visas dienos dulkes. Kur kas geriau tiesiog nusiprausti vandeniu, aišku, su kokia nors praustis skirta priemone ir tik švarią odą tepti tinkamu kremu.
 

 

 

 

 

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s